יום רביעי כ"ג בתמוז תש"פ 15/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בריטניה מזהירה: "לא למסור דרכונכם לישראלים"

ממשלת בריטניה מפרסמת הערב אזהרה לנוסעים לישראל, לפיה עליהם להיזהר עם דרכוניהם. "אנו ממליצים לא למסור את דרכונכם לגורמים ישראלים", נאמר

ראובן שטיין, ח' בניסן תש"ע - 23/03/2010 21:53
ממשלת בריטניה מפרסמת הערב (ג') אזהרה לנוסעים לישראל, לפיה עליהם להיזהר עם דרכוניהם. זאת, בהמשך לדברים החריפים שאמר שר החוץ הבריטי דיוויד מיליבנד נגד ישראל.

"החקירה בבריטניה מצאה ראיות נסיבתיות אשר מעידות על מעורבותה של ישראל בשימוש לרעה שנעשה בדרכונים הבריטים", נכתב בהודעה, הרומזת כי ישראל עלולה לעשות שימוש בדרכונים נוספים, ולא כדאי לקחת סיכון מיותר.

"החקירה העלתה את האפשרות שפרטי הדרכון שלכם יילקחו וכי ייעשה בהם שימוש למטרות לא ראויות. הסיכון תקף במיוחד לדרכונים ללא אמצעי ביטחון ביומטריים. אנו ממליצים לא למסור את דרכונכם לגורמים ישראלים, ובהם גם הרשויות בישראל, רק אם הדבר נחוץ באופן הכרחי".

כפי שפורסם ב'טוג', אמר שר החוץ הבריטי היום בפרלמנט כי בריטניה רואה את ישראל אחראית בזיוף הדרכונים ובסיכון אזרחיה. "הממשלה מתייחסת לעניין בחומרה רבה", אמר, והדגיש כי ביקש מדיפלומט בשגרירות הישראלית "לחזור לארצו".

שר החוץ הישראלי, אביגדור ליברמן, שמתארח בבריסל, מסר בתגובה: "אנו מקיימים עם בריטניה מספר דיאלוגים שונים ורגישים, ואנו מצטערים על ההחלטה הבריטית".

בניגוד להצהרה הבריטית לפיה הוצגו נתונים המעידים על מעורבותה של ישראל בפרשה אמר ליברמן כי "לא הועברו לידנו שום הוכחות המצביעות על מעורבות ישראלית בפרשה".

האם ישראל תנתק קשר עם בריטניה, ומה יעלה בגורלם של הישראלים הרבים השוהים במדינה, ימים יגידו.