שבת כ"ה באב תש"פ 15/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מפקד משטרת דובאי: לא תותר כניסת ישראלים לדובאי

בעקבות החשד למעורבות המוסד בחיסולו של בכיר החמאס, אל-מבחוח, הודיע מפקד משטרת דובאי כי מעתה תיאסר כניסת אזרחים ישראלים כולל כאלו שמחזיקים בדרכון זר. חוקרים מבריטניה באו לארץ, חוקרים מאוסטרליה בדרכם לכאן

אהרן שיין, ט"ו באדר תש"ע - 01/03/2010 19:08
 
 
בעקבות חיסול אל-מבחוח: מפקד משטרת דובאי, הגנרל דאחי חלפאן תמים, הודיע היום כי כל אדם שיהיה "חשוד כישראלי" לא יורשה להיכנס לשטח איחוד האמירויות. הגנרל חלפן הוסיף כי ימנע גם כניסתם של ישראלים שיגיעו מצוידים בדרכון זר. במסיבת עיתונאים שערך, הסביר מפקד משטרת דובאי, כי ההחלטה התקבלה בעקבות חיסולו בחודש שעבר של בכיר החמאס, מחמוד אל-מבחוח בדובאי פעולה שבוצעה לדבריו "בידי סוכנות הביון הישראלית".

בתוך כך, הודיעה משטרת אוסטרליה כי בכוונתה לשלוח לישראל חוקרים מטעמה במטרה לתשאל מספר אזרחים ישראלים שמחזיקים גם בדרכונים אוסטרליים ושמותיהם שורבבו במסגרת חקירת פרשיית חיסולו של אל-מבחוח.

אמש, פנה משרד החוץ האוסטרלי לאנשי שגרירות ישראל בקנברה, אוסטרליה, וביקש אישור לשלוח חוקרים לישראל לצורך בדיקת הפרשה. ממשלת ישראל השיבה בחיוב והודיעה על הסכמה לשיגורם של שניים עד שלושה חוקרים ממשטרת אוסטרליה.

במקביל, במהלך השבוע שעבר, נחתו בישראל שני חוקרים בריטיים מהיחידה המיוחדת למלחמה בפשע המאורגן של משטרת בריטניה. החוקרים הבריטים באו כדי לגבות עדויות מאזרחים ישראלים שהם בעלי דרכון בריטי ושעל פי החשד זהותם נגנבה ונעשה בה שימוש במהלך פעולת החיסול בדובאי. לפי החשד, זהותם של 11 ישראלים בעלי דרכון בריטי נגנבה על ידי אנשי חוליית המחסלים.

בסוף השבוע קרא מפקד משטרת דובאי לראש המוסד, מאיר דגן, "להיות גבר" כלשונו, ולהודיע כי הארגון שהוא עומד בראשו עומד מאחורי חיסולו של אל-מבחוח. בראיון לעיתון היוצא לאור באיחוד האמירויות, אמר הגנרל חלפאן כי קיימות ברשותו הוכחות נוספות מזירת הפשע, בין השאר, דגימת די-אן-איי של לפחות אחד מחברי חוליית החיסול, כמו כן, טביעת אצבע ממספר חשודים נוספים.