שבת כ"ה באב תש"פ 15/08/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

הונגריה: חוק חדש המטיל מאסר על מכחישי שואה

בפרלמנט ההונגרי עברה הצעת חוק האוסרת הכחשת שואה, למרות חופש הביטוי. לפי החוק החדש: על מכחיש שואה יוטל עונש של עד שלוש שנות מאסר

אהרן שיין, י' באדר תש"ע - 24/02/2010 11:52
חוק היסטורי בהונגריה:  בתחילת השבוע התקבל בפרלמנט ההונגרי חוק המציג הכחשת שואה כעבירה פלילית. על פי החוק החדש, העונש על הכחשת שואה עשוי להגיע עד שלוש שנות מאסר. הצעת החוק הוגשה על ידי חבר המפלגה הסוציאליסטית ההונגרית ומועמדה לראשות הממשלה, אטילה מסטרהאזי. ההצעה עברה ברוב של 197 חברים מול מתנגד אחד. 142 צירי פרלמנט נמנעו בהצבעה.
 
יצויין, כי יותר מ-450 אלף מיהודי הונגריה נרצחו בחודשים האחרונים של מלחמת העולם השנייה בידי פעילי המפלגה הפשיסטית ההונגרית "צלב החץ", שפעלה בגיבוי המפלגה הנאצית הגרמנית. עד כה, לא צלחו ניסיונות קודמים להטיל עונש על הכחשת שואה בהונגריה עקב פסיקת מערכת המשפט ההונגרית שהאיסור נוגד את חופש הביטוי.
 
בדיון על הצעת החוק בפרלמנט ההונגרי תמכו צירי המפלגה הסוציאליסטית ורוב חברי "ברית הדמוקרטים החופשיים". אולם, רוב חברי מפלגת האופוזיציה נמנעו בהצבעה, על רקע אי-קבלת דרישתם להכליל במסגרת החוק גם איסור על הכחשת פשעי המשטר הקומוניסטי.
 
החוק עתיד להיכנס לתוקף בעוד 30 יום. אולם הוא טעון עדיין אישור של הנשיא.
 
יצוין, כי בהונגריה מתנהלת עתה מערכת בחירות, וגורמים פוליטיים במדינה סבורים, כי קבלת החוק קשורה לקמפיין הבחירות של מפלגת השלטון.