יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ספרד: 'חרדים' מככבים בתערוכה אנטישמית

בתערוכה המרכזית של מדריד מוצגים 'יצירות אמנות', בהם: יהודי חרדי הדורך על גבם של מוסלמי ונוצרי. שגרירות ישראל מוחה בחריפות

יאיר לב ד' באדר תש"ע - 18/02/2010 09:56
סערה בספרד בעקבות מיצג 'אמנותי' ביריד האמנות הגדול של מדריד, המציג את העם היהודי כעם של רוצחים ויהודים חרדים כרודנים. שגרירות ישראל בספרד שיגרה מחאה לאוצרי התערוכה, אך לא ביקשה להסיר את המוצגים.
 
בין המוצגים נראה פסל של מנורת שבעת הקנים הבוקע מקנה תת-מקלע "עוזי" צה"לי ופסל אחר בדמות חרדי העומד על גופו של נוצרי ויושב על גבו של מוסלמי. המוצגים גרמו לזעם עז בקהילה היהודית בספרד.
 
הפסלים, נוצרו בידי אאחניו מרינו, 'אמן' ספרדי מפורסם, ומוצגים ביריד השנתי הגדול ARCO במדריד מאז אמש. בתערוכה מוצגות חמש עבודות שלו, ובהן שני הפסלים האנטישמיים המדוברים.
 
בהודעה שפרסמה שגרירות ישראל בספרד נאמר, כי "ערכים של חופש הביטוי וחרות היצירה משמשים לעיתים מסווה לסטריאוטיפים, דעות קדומות ופרובוקציה לשם הפרובוקציה".
 
עוד נאמר בהודעה, כי "בגוף העבודות של היוצר הספרדי נכללים אלמנטים פוגעניים נגד יהודים, ישראלים ואפשר שגם ביחס לאחרים. מסר פוגעני אינו חדל להיות כזה, רק בגלל שהוא נכלל במה שמתיימר להיות יצירת אמנות".