שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

אישים בריטיים: לחקור את חלקה של ישראל בגניבת הזהויות

במאמר שפורסם היום בעיתונות הבריטית נכתב כי דפוס הפועולה של החיסול הנוכחי מזכיר דפוסי פעולה של המוסד בהתנקשויות קודמות. חבר בוועדת יחסי החוץ: "אם יש לממשלת ישראל חלק בסיפור הזה, יש כאן הפרה מוחלטת של האמון בין המדינות"

יהודה שפיגל, ג' באדר תש"ע - 17/02/2010 19:50

קריאות המושמעות בימים האחרונים שוב ושוב מצד אישים בריטים, דורשות לזמן את שגריר ישראל בבריטניה לשיחת הבהרה דחופה במשרד החוץ הבריטי, ולדרוש ממנו הסברים לטענות כי המוסד הישראלי עומד מאחורי החיסול ומאחורי גניבת זהותם של האזרחים הבריטים.

סיר מנזיס קמפבל, בעבר מנהיג המפלגה הליברל-דמוקרטית וכעת חבר בוועדת יחסי החוץ של הבית התחתון בפרלמנט הבריטי, טען כי מחובת הממשלה לבקש מהישראלים הסבר מהיר: "אם יש לממשלת ישראל חלק בסיפור הזה, יש כאן הפרה מוחלטת של האמון בין המדינות. זו חרפה שאזרחים בריטים, בעלי דרכונים חוקיים, נקלעו לתסבוכת שכזו".

גם גורדון תומאס, שבעבר כתב ספר על המוסד פרסם הבוקר מאמר בה"דיילי טלגרף" הבריטי, בו הוא מביע את השערתו כי יחידת "כידון" של סוכנות הביון הישראלי, היא זו שחיסלה את מחמוד אל-מבחוח, וכי גם במקרה הזה ניכרים סימני ההיכר של הארגון המוכרים מהתנקשויות קודמות.


בראון הורה לפתוח בחקירה


בעקבות הדברים הורה ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, לקיים חקירה מקיפה שתבדוק כיצד השתמש צוות החיסול - שהרג את מחמוד אל-מבחוח בדובאי- בדרכונים בריטיים. 
 
בראון שהתראיין היום לרדיו LBC הלונדוני אמר: "אנו בודקים מה שהיה כאן. צריך לפתוח בחקירה מקיפה, דרכון הבריטי הוא מסמך מאוד חשוב שצריך להשתמש בו בזהירות. חייבים לאסוף ראיות לגבי מה שאירע ולבדוק כיצד הצליחו לבצע זאת. אולם, עד שנבין מה התרחש, אסור לנו לצאת בהצהרות".

בנוסף החלו הרשויות בבריטניה לחקור את האופציה שפרטיהם של הדרכונים הבריטיים בהם עשו המתנקשים שימוש הועתקו על-ידי אנשי ביקורת הגבולות, בשעה שבעליהם עשו בהם שימוש לצורך מעבר ממקום למקום. ה"ניו יורק טיימס" ציטט גורם ביטחוני בדובאי שאמר לעיתון כי בחודשים האחרונים נעשה שימוש בדרכונים במדינות שונות באסיה ובאירופה.