יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ארגנטינה דורשת מו"מ על הריבונות של איי פוקלנד, בריטניה מסרבת

נשיאת ארגנטינה אישרה לרשויות במדינה לפקח על ספינות המגיעות או יוצאות מאיי פוקלנד. לדבריה, בריטניה כובשת את האיים בניגוד לחוק ומסרבת לנהל משא ומתן

ראובן שטיין, ג' באדר תש"ע - 17/02/2010 09:25
הכיבוש האנגלי: נשיאת ארגנטינה, כריסטינה פרננדס קירשנר, חתמה אתמול (ג') על צו לפיו ניתן אישור לרשויות במדינה לפקח על כל אונייה המגיעה או יוצאת מאיי פוקלנד. קירשנר שבה על עמדתה, לפיה בריטניה כובשת את האיים בניגוד לחוק ומסרבת לנהל משא ומתן על פוקלנד, למרות החלטות האו"ם בנושא.

הנשיאה פרננדס קירשנר פנתה לפני מספר ימים לראש ממשלת בריטניה בבקשה לפתוח מחדש במשא ומתן, אך הוא דחה את הבקשה על הסף. בעקבות זאת, חתמה נשיאת ארגנטינה על הצו שקובע כי ספינה המעוניינת לעגון באיים, חייבת לקבל אישור מראש מהרשויות. יצויין כי בצו לא נכתב מה יהיו העונשים שיוטלו על ספינה שלא תישמע להוראות של הרשויות.

משרד החוץ בבריטניה מסר בתגובה כי ההחלטה לא תשפיע עליהם: "הפיקוח על המים הטריטוריאליים של ארגנטינה הוא עניינה של ארגנטינה. זה לא משפיע על המים הטריטוריאליים של איי פוקלנד, הנשלטים על ידי הרשויות באיים", נאמר בתגובה.

איי פוקלנד היו תחת שליטת ממשלת ארגנטינה עד 1833, אז בריטניה כבשה אותם. הוויכוח על השליטה הוביל לעימות צבאי בין ארגנטינה לבריטניה בשנת 1982, לאחר שארגנטינה פלשה לאיים וגברה על הכוח הבריטי שהוצב במקום. אנגליה מצידה, שלחה בתגובה כ-30 אלף חיילים בליווי כלי שיט צבאיים וכוח אווירי.

מלחמת האזרחים, כפי שכונתה מלחמה זו, ארכה 70 ימים, בהם נהרגו 649 חיילים ארגנטינאים ו-255 חיילים בריטים ותושבים. למרות ההפסד הצורב, ארגנטינה לא נסוגה מתביעתה לריבונות על האיים עד עצם היום הזה.