שבת א' בתשרי תשפ"א 19/09/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

תאונת הרכבות בבלגיה: אחד הנהגים ניצל ויוכל לסייע בפיענוח נסיבות התאונה

נהג אחת הרכבות שהיו מעורבות אתמול בהתנגשות חזיתית ליד בריסל, נמצא ברשימת הניצולים. ברגע שמצבו הבריאותי יתייצב ימהרו החוקרים לדלות ממנו מידע

יהודה שפיגל ב' באדר תש"ע - 16/02/2010 14:51

נהג אחת הרכבות שהיו מעורבות אתמול בהתנגשות חזיתית ליד בריסל, נמצא ברשימת הניצולים. בתאונה שנחשבת לאחד הקשות שידעה המסילה הבלגית מעודה, נהרגו כ 20 בני אדם ביניהם נהג הרכבת השנייה וכמעט 100 נפצעו.

רשות הרכבות הבלגית מדווחת כי הנהג שנפצע באורח קשה וכעת לא ניתן לחקור אותו. אולם ברגע ש שמצבו הבריאותי יתייצב ויאפשר חקירה ימהרו החוקרים לדלות ממנו מידע. בנוסף ציין הדיווח כי החוקרים ממשיכים לאסוף ממצאים בזירת התאונה. נכון לעכשיו, החשד המרכזי הוא שנהגה של אחת הרכבות התעלם מרמזור אדום.

דובר רשות הרכבות הבלגית, יוכן חוברטס, מסר כי "החוקרים יבדקו את הקופסאות השחורות בשתי הרכבות על מנת לקבוע אם הגורם לתאונה היה תקלה מכנית, טעות אנוש, תנאי מזג אוויר או כל גורם אחר. יש אפשרויות רבות שיכלו לגרום לטרגדיה הזו. אך בשלב זה איננו רוצים להאשים איש"

חוברטס הוסיף כי הקופסאות השחורות, בדומה לקיים במטוסים, אוגרות את כל המידע הטכני ואת תמסורת מערכת התקשורת במהלך הנסיעה.   
התאונה צוינה כתאונת הרכבות הקשה ביותר שאירעה בבלגיה מאז 1954, אז נהרגו 20 נוסעים ו-40 נפצעו מהתהפכות רכבת בסמוך לעיר לובן. בלגיה ממוקמת במקום גבוה יחסית במדדי הבטיחות באירופה ומדורגת במקום ה-12.