יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

קלינטון: איראן הופכת לדיקטטורה צבאית

בנאום שנשאה שרת החוץ האמריקאית הילרי קלינטון בפני סטודנטים באוניברסיטת קרנגי בקטאר, אמרה כי ממשל אובמה סבור כי איראן הופכת להיות דיקטטורה צבאית

איתן פריד א' באדר תש"ע - 15/02/2010 11:39
מזכירת המדינה האמריקאית, הילרי קלינטון, אמרה היום (ב') כי בממשל אובאמה סבורים כי איראן הופכת להיות דיקטטורה צבאית.
 
בדברים שנשאה הילרי קלינטון בפני סטודנטים באוניברסיטת קרנגי מלון בקטאר, אמרה, כי נראה כי כוחות משמרות המהפכה צברו כוח רב במדינה, עד שהם מהווים בפועל תחליף לממשלה.
 
כזכור, בשבוע שעבר הודיע משרד האוצר האמריקאי כי הינו מקפיא את נכסיהם של יחידות משמרות המהפכה בארה"ב ושל החברות הקשורות אליהן, וזאת, בשל מעורבותם בהפצת נשק גרעיני.
 
קלינטון, אשר באה לביקור קצר במזרח התיכון, אמרה אמש בפורום הבינלאומי של ארה"ב והעולם המוסלמי שהתכנס בדוחה, בירתה של קטאר, כי "איראן לא משאירה לקהילה הבינלאומית הרבה ברירה אלא לגבות ממנה מחיר כבד יותר בעקבות צעדיה הפרובוקטיביים".
 
קלינטון: "יחד, אנו מעודדים את איראן לשקול מחדש את ההחלטות המסוכנות שלה. אנו עובדים כעת באופן פעיל עם השותפים האזוריים והבינלאומיים שלנו, בהקשר של גישת שני המסלולים שלנו (המסלול הדיפלומטי ומסלול הסנקציות), כדי להכין וליישם את הצעדים החדשים לשכנע את איראן לשנות כיוון".