יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

רוצים להגר? תעמדו בתור!

ממשלת בריטניה מבקשת מזרים המבקשים להגר למדינה, לעבור קורס בו ילמדו איך לעמוד בתור לאוטובוס או לדואר באופן מסודר ומנומס

ראובן שטיין, ל' בשבט תש"ע - 14/02/2010 19:22
צרות של עשירים: "החינוך לעמידה סבלנית בתור הוא חלק ממהלך כולל להבטחת קליטתם היעילה של המהגרים", כך צוטט שר ההגירה הבריטי, פיל וולאס, בראיון שהעניק אמש (שבת) לעיתון "דיילי טלגרפף".

על פי הרעיון שינסו לקדם בממשלת בריטניה כתנאי לאישור הגירה למדינה, ידרשו זרים המבקשים להגר לעבור קורס בו ילמדו לעמוד בתור באופן מסודר ומנומס באוטובוס, בדואר ואפילו בתור למתקן בפארק שעשועים.

שרי הממשלה הבהירו כי הם רציניים בכוונתם לחנך מהגרים ולהכין אותם לחיים במדינה. "העובדה שזרים אינם מבינים כי עליהם להמתין בסבלנות בתור לקבלת שירותים יוצרת מתחים בקהילות שאליהן הצטרפו קבוצות גדולות של מהגרים", אמר חבר ממשלה.

שר ההגירה אמר עוד כי "ההמתנה בתור היא אחד המנהגים שמאחדים את המדינה שלנו. חשוב מאוד שאזרחים חדשים ילמדו לחכות, באוטובוס וגם בתור לכוס התה שלהם.

"בבריטניה, העמידה בתור מסודר מספקת תחושה של הגינות, ובריטים מפתחים רגשות עזים של כעס כאשר אנשים נדחפים או עוקפים אותם. אני בטוח שרוב המהגרים מעדיפים להשתלב, וישמחו ללמוד את דרכינו".