שבת ו' בחשון תשפ"א 24/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לונג-איילנד: אנטישמים חיבלו במנורת חנוכה

עוד לא חנוכה, ובארה"ב כבר הצליחו פורעים לפגוע בחנוכיית-ענק בלונג-איילנד. המשטרה בכוננות מוגברת

יוסף פפר, ניו-יורק י"ט בכסלו תש"ע - 06/12/2009 13:21
המשטרה במחוזות שונים בארצות-הברית, נערכת לאתר פורעים אנטישמים המתכוונים לחבל במנורות חנוכה שיוצבו בימי החנוכה במקומות שונים, במטרה לתפוס את הפורעים ולהעמידם לדין.
 
ההחלטה התקבלה בעקבות אירוע אנטישמי שאירע בליל-שבת קודש, כאשר כמה אלמונים הפילו מנורה גבוהה עם תשע רגליים במרכז השכונה היהודית בלונג-איילנד.
 
אין זו הפעם הראשונה שאנטישמים מבצעים פעולות שכאלה, אך בניגוד לשנים עברו, בהם הביעו אותם אנטישמים את כאבם על שיהודים שומרי מסורת מפרסמים את נס חנוכה בריש גלי, הפעם הם הקדימו את מעשיהם, וחיבלו במנורה שהוצבה בלונג-איילנד, שבוע לפני חנוכה.
 
אלא, שבמקרה הנוכחי היו לפורעים קצת פחות מזל, מכיוון שהאירוע האנטישמי תועד במצלמת וידאו. משטרת מחוז סופלק-קאנטי שבלונג-איילנד, הודיעה כי מחלקת החקירות מבצעת פעולות שונות לאיתור שלושת הצעירים שצולמו כשהם מפילים את המנורה שהוצבה סמוך לבית מרקחת במרכז השכונה היהודית.
 
במשטרה אומרים, כי לקראת ימי חנוכה הוצבו מצלמות רבות סמוך למנורות חנוכה ברחבי המדינה, כדי לתפוס את הפורעים האנטישמים.