שבת ו' בחשון תשפ"א 24/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

לבני: אנו לא עושים טובה כשניגשים למו"מ

בתום פגישה עם הנשיא הצרפתי אמרה יו"ר האופוזיציה כי המו"מ אינו 'טובה' שעושה ישראל, כי אם צורך חיוני שלה

איתן פריד ט"ז בכסלו תש"ע - 03/12/2009 16:13

ישראל אינה עושה טובה לעולם או אף לפלסטינים בכך שניגשת למשא ומתן מול יושבי הגדה, כך אמרה בצהריים (ה') יושבת ראש האופוזיציה, חברת הכנסת (קדימה) ציפי לבני. לבני אמרה את הדברים בתום פגישתה עם נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, אותה קיימה עימו בפריז בשעות הצהריים המוקדמות.
 

"המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים אינו טובה שישראל עושה לפלסטינים ולשאר העולם, זה אינטרס מרכזי של ישראל" אמרה לבני, שאף ציינה, כי "הזמן פועל לרעתנו".


לבני דנה עם נשיא צרפת אודות חידוש המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, ואמרה, כי "יש צורך לחדש את המו"מ מהנקודה בה הופסק". השניים התייחסו גם לסוגיית הגרעין האיראני, ולבני הודתה לנשיא צרפת על העמדה הברורה שהובילה ארצו נגד איראן, ותמיכתה בהטלת סנקציות בינלאומיות עליה. "בישראל אין אופוזיציה וקואליציה בנוגע לגרעין האיראני והצגתי את העמדה הזו", אמרה לבני בתום הפגישה.


בפגישתם העלתה היו"ר את הצעת חלוקת ירושלים שהעלתה שבדיה, במסגרתה נקראו מדינות האיחוד האירופי להכיר בחלקה המזרחי של ירושלים כבירת העם הפלסטיני. לבני טענה, כי אסור לקבוע עמדה מראש בנושא רגיש זה.