שבת ו' בחשון תשפ"א 24/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

דמשק: שלושה הרוגים ועשרות פצועים בפיצוץ בתוך אוטובוס

גורמי ביטחון בסוריה: לא נמצאו שרידי חומר נפץ, יתכן ובלון גז שהיה בחלקו האחורי של האוטובוס גרם לפיצוץ

אבי משה ט"ז בכסלו תש"ע - 03/12/2009 11:24
בבירת סוריה אירע הבוקר (ה') פיצוץ בתוך אוטובוס של אזרחים מאיראן. לפי דיווחי כלי התקשורת הערביים, נהרגו לפחות שלושה בני-אדם בפיצוץ, ועוד עשרות אחרים נפצעו.
 
מדיווחים המגיעים מדמשק בירת סוריה, עולה כי בחלקו האחורי של האוטובוס ששהה בתוך תחנת דלק, התפוצץ מטען חבלה. האוטובוס היה מלא באזרחים מאיראן שהגיעו לקבר חשוב לעדה השיעית בעולם המוסלמי.
 
לא ברור מי עומד מאחורי הפיגוע, בו נהרגו, נכון לשעה זו, 3 בני-אדם. דיווח אחר הצביע על 12 הרוגים. כוחות הביטחון של סוריה הטילו סגר מלא על האזור כולו, הממוקם ברובע א-סיידה זיינב בדרום דמשק.
 
בצירוף מקרים, מתברר, כי הפיגוע מתרחש זמן קצר לאחר שהיועץ לביטחון לאומי של איראן, סעיד ג'לילי, הגיע לדמשק. הוא אמור להיפגש עם בכירי ההנהגה הסורית. לא ברור האם יש קשר בין הגעתו לסוריה לבין הפיגוע באוטובוס האיראני בדמשק.

לפני זמן קצר אמרו גורמי ביטחון בסוריה, כי לא נמצאו שרידי חומר נפץ באוטובוס שהתפוצץ. רשת הטלויזיה של חיזבאללה, "אל מנאר" דיווחה, כי יתכן ובלון גז שהיה בחלקו האחורי של האוטובוס, התפוצץ מסיבה שטרם הובררה.

(הידיעה עודכנה בשעה 13:00)
 1. 1. כן יאבדו כל אויבך ה' [לל"ת]
  שמיל 03/12/2009 12:32