שבת ו' בחשון תשפ"א 24/10/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ארה"ב לאיראן: בניית מתקני העשרה תהווה הפרה נוספת

בתגובה להודעת איראן כי תבנה עשרה מתקנים נוספים, אמרו בארה"ב כי "זוהי הפרה חמורה להתחייבויות שנתנה"

דוד שמואלי י"ב בכסלו תש"ע - 29/11/2009 21:43
בתגובה להצהרת טהרן שפורסמה היום (א') כי תבנה עוד עשרה מתקנים להעשרת אורניום, אמר דובר הבית הלבן רוברט גיבס כי "אם זה נכון, זה יהיה עוד הפרה חמורה של התחייבויות הגרעין של איראן תחת החלטות מרובות של מועצת הביטחון של האו"ם, ודוגמא נוספת של בחירתה של איראן לבודד את עצמה".
 
בהודעה מיוחדת מטעם הבית הלבן נאמר כי "הקהילה הבינלאומית הבהירה שלאיראן יש זכויות, אך עם זכויות אלה מגיעה גם אחריות. כפי שנציגי המועצה הבינלאומית לאנרגיה אטומית הבהירו בהצבעתם, הזמן אוזל עבור איראן להגיב לדאגה הגוברת של הקהילה הבינלאומית בנוגע לתוכניתה הגרעינית".
 
מוקדם יותר במהלך היום דיווחו כלי תקשורת באיראן על כך שהממשלה בטהרן אישרה את הקמתם של עשרה מתקנים נוספים המיועדים להעשרת אורניום ברחבי המדינה.
 
על פי הדיווחים, הממשלה הורתה לוועדה לאנרגיה אטומית להתחיל לאלתר בבנייה של חמישה מתקנים חדשים להעשרת אורניום חדשים אשר יהיו בגודל של מתקן ההעשרה המרכזי בנתנז. בנתנז יש כיום יותר מ-8,500 צנטריפוגות. מיקום חמשת האתרים נקבע זה מזמן, והעבודה עליהם צפויה להתחיל בתוך חודשיים.
 
במקביל, הורתה הממשלה לסוכנות הגרעין של המדינה לאתר אתרים להקמת חמישה מתקני העשרה נוספים. "המטרה שלנו – להעשיר 250 עד 300 טונות של דלק גרעיני מדי שנה", הצהיר הנשיא מחמוד אחמדינג'אד.