יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

איילון בארה"ב: התגייסו למאבק נגד דו"ח האו"ם

סגן שר החוץ מבקש מיהודי ארה"ב להתגייס למאבק נגד דו"ח האו"ם, המאשים את ישראל בפשעי מלחמה

איתן פריד כ"ז באלול תשס"ט - 16/09/2009 20:03
"דו"ח גולדסטון נותן לגיטימציה לטרור" כך אמר היום (ד') סגן שר החוץ, דני איילון בפתיחת סבב שיחות שנועד  להעביר את מסרי ישראל לממשל האמריקני בנושא דו"ח האו"ם מאתמול, (ג') המאשים את מדינת ישראל בביצוע  פשעי מלחמה במהלך מבצע 'עופרת יצוקה', אשר מסקנותיו עתידות לעבור לבית הדין הבינלאומי בהאג.

איילון נפגש היום בארה"ב עם ראשי הקהילה היהודית בניו-יורק, וקרא להם  להתגיס יחד לפעול בכל הכח נגד הדו"ח שכתב השופט ריצ'רד גולדסטון אודות ישראל: "יש להתייחס לדוח גולדסטון כמו להחלטה 3379 של האום  שהשוותה את הציונות לגזענות ,ולכן יש להתגייס ולפעול בכל הכוח נגד הדוח במטרה להסירו ולסכלו", אמר איילון בנאום בפני  ראשי ארגון AJC בארצות הברית.

"דוח גולדסטון הוא ניסיון מסוכן לפגוע בעקרון ההגנה העצמית של מדינות דמוקרטיות, ונותן לגיטימציה לטרור ." הוסיף סגן השר בפגישה.

הפגישה שנערכה היום הינה הראשונה בסבב שעתיד איילון לערוך בקרב הממשל האמריקני בארצות הברית בעקבות פרסום הדו"ח השערורייתי, המביא את מסקנות וועדת החקירה הבינלאומית למבצע שערכה ישראל ברצועת עזה בחורף האחרון.

סגן השר איילון עתיד להיפגש גם עם שגרירת ארה"ב לאו"ם, גב' סוזן רייס ועם בכירים נוספים בממשל האמריקני ובקונגרס, ובכוונתו להעביר להם מסרים דומים מאת ישראל בנושא זה.