יום שלישי י"ג בחשון תשפ"ב 19/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

האם נתניהו ביקר אתמול במדינה ערבית?

עיתון פלסטיני טוען, כי "היעלמותו" של ראש הממשלה אתמול נבעה מגיחה למדינה ערבית באזור

אבי משה י"ט באלול תשס"ט - 08/09/2009 14:28
עיתון פלסטיני מפרסם היום (ג'), כי ראש הממשלה בנימין נתניהו שהה אתמול במדינה ערבית שלישראל אין כל יחסים דיפלומטיים עמה.
 
אתמול (ב') בערב שטף גל של שמועות את מדינת ישראל, לאחר שראש הממשלה נעדר מלשכתו במשך שעות ארוכות. רק בשעות הערב המאוחרות פרסם מזכירו הצבאי, כי ראש הממשלה ביקר במשך שעות במתקן צבאי סודי, יחד עם המזכיר מאיר כליפי ועם היועץ לביטחון לאומי עוזי ארד.
 
ההודעה לא הורידה את מפלס השמועות, כולל שמועות על פעולה חשאית הקשורה בגלעד שליט, ביקור במתקן סודי ביותר במרכז הארץ ואפילו אפשרות של יציאה מגבולות ישראל לצורך ביקור במדינה ערבית שכנה.
 
המסתורין טרם התפוגג מעל התעלומה הזו, והיום מפרסם העיתון הפלסטיני "אל מנהאר", כי נתניהו ביקר במדינה ערבית שאינה בקשרים דיפלומטיים עם ישראל, שם נפגש עם נציגים של שתי מדינות ערביות נוספות,  במטרה להעביר מסר ברור מול האיום האיראני, וכן אודות התהליך המדיני והצורך לקדם נורמליזציה עם ישראל, כחלק מעיסקה מול ארה"ב בעניין הקפאת הבניה בשטחים.
 
ובאותו עניין, הבוקר פורסם כי ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לצאת בתחילת השבוע הבא למצרים כדי להיפגש עם הנשיא מובארק. לפי דיווח בעיתון הכוויתי "אל-ג'רידה", שאושר בלשכת ראש הממשלה, נתניהו צפוי לעסוק עם מובארק בעניינים המדיניים על רקע "ההתפתחויות האחרונות" באזור, ובמיוחד - התבטאויותיו הטריות של מזכ"ל הליגה הערבית עמרו מוסא, השוללות כל נורמליזציה עם מדינת ישראל בגין הבנייה בהתנחלויות. נתניהו אף עשוי לבקש ממובארק כי יפעיל לחץ על הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן, בעניין חידוש תהליך השלום באזור.