יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

מקרה מוות שמיני משפעת מקסיקו

משרד הבריאות הודיע הערב, כי אישה שנפטרה אתמול בחיפה, מתה מסיבוך של שפעת מקסיקו

אבי משה כ"ג באב תשס"ט - 13/08/2009 20:51
אשה בת 60 שנפטרה אתמול (ד') בבית החולים רמב"ם בחיפה, מתה כתוצאה מסיבוך של "שפעת מקסיקו". כך הודיע משרד הבריאות.
 
האישה סבלה ממחלות שונות ומזיהום, אך השפעת גרמה לסיבוך רפואי שהביא למותה. רק היום אושרו תוצאות בדיקת המעבדה.
 
פטירת האישה מחיפה, מעלה את מספר הנפטרים מהשפעת בישראל – לשמונה בני-אדם.
 
הבוקר דווח על אדם בן 40 שנפטר בבית החולים בלינסון בפתח-תקווה, ככל הנראה מסיבוכים של שפעת מקסיקו. הגבר אושפז בבית החולים לאחר שפיתח חום ובעיות בכליות ולבסוף נפטר מדום לב.
 
מאוחר יותר דווח על מקרה שביעי של פטירה מהשפעת - אישה בת 54 שסבלה מסרטן המעי הגס ואובחנה כחולה בשפעת מקסיקו שנפטרה בבית החולים איכילוב בתל-אביב. בשנים המקרים, נמסר ממשרד הבריאות, אין ודאות בנוגע לסיבת המוות, אך לא ניתן לשלול את האפשרות שהנגיף הוא שגרם למותם.
 
בשבועיים האחרונים נרשמה עלייה דרמטית ביותר של מספר הישראלים שפנו למרפאות עם תסמיני שפעת מקסיקו. על פי דיווחי משרד הבריאות, בתקופה האמורה נרשמה עליה של למעלה מפי 3.5 במספר הפונים למרפאות בישראל עם תסמיני שפעת מקסיקו.