יום שני כ"ב בשבט תשפ"ב 24/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ל"ג בעומר: הילד שלך בסכנה?

ל"ג בעומר: הילד שלך בסכנה?

הילדים אוספים עכשיו עצים למדורת ל"ג בעומר, אך העיתוי הוכח כמסוכן מדי. זה מכיש! שחרור הנחשים מתוך תנומת החורף בין ערימות העץ מביאה ריכוזים של ארס קטלני, והילדים שלנו הם אלו שחושפים זאת. זה מסוכן

יחיאל בראון ואיתן פריד, ט"ו באייר תש"ע - 29/04/2010 12:14
ימים אלו של ערב ל"ג בעומר מסוכמים תמיד בפגיעות פיזיות קשות. כבר בימים אלו אנו מתבשרים על פגיעות גפיים ונפילות קשות שלאחר מכן, עם הבערת המדורות, מצטרפות לכוויות חמורות. הורים רבים אינם מודעים לסיכון חמור נוסף: הנחשים.

תקופת תחילת הקיץ הינה התקופה המסוכנת ביותר מצד הנחשים. הנחש מתעורר זה עתה משנת החורף שלו, וכמות הארס האצורה הינה אדירה ביחס לכל תקופה אחרת. הבעיה עם שילוב מדורות ל"ג בעומר: הילדים העסוקים חושפים את הנחשים הנחבאים בתוך ערימות עצים וגרוטאות זנוחות שמהוות להם מקומות מסתור ומנוחה. הקרבן הראשון שעומד בפני הארס המוכן: הילדים.

ארגוני הצלה וארוגנים ששמו להם למטרה למנוע ככל האפשר פגיעות בגוף וח"ו בנפש מפרסמים בימים אלו אזהרות להורים ולילדים אודות הסכנות הרבות שטומנות בחובן מדורות ל"ג בעומר. אז - שימו לב, ותשמרו עליהם היטב.

כדי להחכים מעט בנושא, מציג כאן יחיאל,(שלו נסיון רב עם נחשים...) תמונות מהופעה של לוכד נחשים בפני תלמידי תלמוד תורה. כאן תצפו בנחשי הפיתון הבורמזי זן נחשים גדול ושקט, לא ארסי ובדרך כלל גם רגוע מאד.

Yechiel
[צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
  [צלם]

Yechiel
[צלם]

Yechiel
[צלם]