יום שני י"א באב תשפ"ב 08/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

טיפים לשמירה על כלי הכסף

טיפים לשמירה על כלי הכסף

טיפול נכון בכלי הכסף נחוץ לשמירה על מראה הכלי והברק שלו לאורך שנים. כל מה שצריך לדעת בעת הניקוי של כלי כסף - המדריך המלא מאת "הצורפים"

שירות מערכת 'טוג', י' בניסן תש"ע - 25/03/2010 06:52
כדי לשמור על כלי הכסף לאורך זמן, חשוב להקפיד על מספר דברים. בית הצורפים שמח להעניק לכם מבחר טיפים לשמירה ולניקוי של כלי כסף לשולחן ליל הסדר מלכותי וחגיגי.

כיצד נשמור על ברק כלי הכסף?

יש להקפיד לנקות את כלי הכסף בתכשיר לניקוי כלי כסף ובכפפות. אין לנקות כלי כסף בחפצים קהים או במטליות קשיחות אשר עלולות לשרוט את הכלים העדינים. אין להפעיל כוח רב בעת הניקוי בכדי שלא לעקם או לשבור את הכלים. במשנה זהירות יש לנהוג בעת ניקוי כלים עם קנים כפמוטות וקנדלברות.

כלי כסף הבאים במגע עם רטיבות, במיוחד עם חומץ, יין, לימון או מלח- יש לשטוף בסמוך לשימוש ולנגב מיד במטלית רכה ויבשה.

כיצד ניתן להסיר חלב נרות מפמוטות?

חלב נרות אשר טפטף על הפמוט, יש להסיר מוקדם ככל האפשר, בעודו חם. באם החלב כבר התקשה, יש לטבול את הקנה במים חמים למשך מספר שניות והחלב יימס וירד בקלות.

שימו לב: הכסף הוא מתכת המוליכה חום, לכן יש להיזהר מהתחממות הפמוט. לאחר השטיפה יש לנגב את הפמוט במטלית רכה ויבשה בכדי שלא יישארו עליה סימני טיפות.

כיצד מנקים כלים משולבים בכסף?

כלים משולבי כסף כמו כסף ועץ יש לנקות במטלית רכה ויבשה. אין לנקותם בתכשיר לניקוי כלי כסף. כלים משולבי כסף וזכוכית או כסף וקריסטל, יש לשטוף את הזכוכית במים ולנגב במטלית רכה ויבשה.

כיצד ניתן למנוע השחרת כלי כסף?

הכסף הוא מתכת יקרה בעלת נטיית להתחמצנות אשר גורמת להצהבה ובהמשך להשחרת הכלי. ההתחמצנות היא תהליך טבעי הקורה כתוצאה ממגע עם האוויר. גביעים ומלחיות שהיין והמלח נותרו בהם, משחירים משום שהיין והמלח גורמים לתהליכי התחמצנות והשחרה מוגברים. התחמצנות זו דורשת ניקוי עמוק יותר ואף ציפוי מחדש.

כדי לשמור על מראה מבריק ונקי של הכלי לאורך זמן, מומלץ לשמור את הכלים בארון או בויטרינה סגורה ולמנוע מגע עם האוויר הפתוח. רצוי לנגב קלות את הכלים אחת לשבועיים, הניגוב ימנע מצב של הצהבה והשחרה.

"הצורפים" מאחלים חג פסח כסוף ושמח לכל בית ישראל!


חנויות הצורפים ברחבי הארץ:

מרכז המבקרים בכפר דניאל, קניון רמת אביב, בני ברק, ירושלים: כנפי נשרים 5 גבעת שאול, יעקב מאיר 5 גאולה, גרנד קניון חיפה, בית לסין בכיכר המדינה ,ברחוב קיבוץ גלויות בת"א, רעננה,  ובחנות החדשה במתחם הדיוטי פרי נתב"ג.