יום ראשון כ"א בשבט תשפ"ב 23/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

הם מתעוררים

הם מתעוררים

כתב טוג נתקל בנחש במקום הכי לא צפוי. כצפויף הוא ממש לא נלחץ... הארץ מקבלת עכשיו את הנחשים היוצאים חזרה ממחילותיהם בעקבות גל החום הקודם שתקף אותנו. זהירות!

יחיאל בראון, ח' בניסן תש"ע - 23/03/2010 17:20
בשבוע שעבר התבשרנו על הכשה ראשונה לעונה. מטייל הוקש ברמת הגולן, מצבו בינוני.זו היתה תוצאה של גל החום הראשון שתקף אותנו בימים אלו, אשר מביא ליקיצה של הנחשים.

הנחשים, שהינם בעלי דם קר - כלומר:  אין להם חום גוף קבוע, אלא טמפרטורת גופם מושפעת ממזג האויר, ישנים בימות הקור במחילותיהם. כשמזג האוויר מתחמם, הנחשים יוצאים ממאורותיהם, רעבים ומסורבלים מהשינה הארוכה. הארס של הנחשים בתקופה הזאת מסוכן במיוחד מכיוון שהוא תמציתי מאד. כשהימים הולכים ומתחממים, הנחשים עוברים לחיי לילה ובמשך היום הם נחבאים במקומות חשוכים וקרירים יותר.
 
הנחשים שמצויים בארץ, אינם תוקפים אנשים, אם יש להם מקום מפלט, הם מעדיפים לברוח.
בשנים האחרונות ישנה עליה מדאיגה במקרי ההכשה, והחוקרים חוששים שהתחממות כדור הארץ ואולי גם גורמים נוספים, משפעים על תוקפנותם של הנחשים.
 
Yechiel
  [צלם]

באופן אישי, פגש כתב טוג את הנחש הראשון ביום שני, ערב ר"ח ניסן. הוא יצא מן הצמחיה ועלה על הכביש השחור לקלוט עוד קצת חום כשהוא עדיין נוקשה ומסורבל.כתבנו לא ניסה להתגרות בו. רק טרח לצלמו, כמובן.

הנחש הזה אינו ארסי.

אגב, בכל הארץ יש רק נחש שחור אחד שהוא ארסי. נחש זה מצוי במדבר יהודה ושמו, שרף עין גדי או בשם המשובש צפעון שחור.
שאר הנחשים השחורים, כמו גם זה שבתמונה, אינם ארסיים, הם ניזונים מחרקים וחולדות. אהם... הם לא יבחלו גם באפרוח צעיר או בלטאה זריזת רגליים.