יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

בבית טובי העיר נערכים ל'סדר' הגדול

בבית טובי העיר נערכים ל'סדר' הגדול

הניקיון הגדול, הגעלת כלים וההכנות לקראת חג הפסח בעיצומן, בבית טובי העיר נערכים לליל הסדר הגדול עם אורחים מכובדים מהארץ ומחו"ל

איתמר רוזן, ד' בניסן תש"ע - 19/03/2010 19:25
דיור מוגן "בית טובי העיר" יקיים השנה ליל סדר גדול במיוחד עם אורחים מכובדים המגיעים מכל רחבי העולם וכן מרחבי הארץ כדי להשתתף בליל הסדר המיוחד המתקיים בהנחייתו של החזן, הרב מרכוס ודיירי הבית. במסגרת ההכנות לקראת ליל הסדר הגדול יסגרו המסעדות וחדר האוכל שבוע לפני המועד כדי להגעיל כלים, לצחצח ולהבריק את התנורים ולדקדק בניקיון פסח הכולל כמובן, ניקיון החדרים, החלפת כלי האוכל והכל בהשגחה צמודה של מספר משגיחי כשרות למהדרין.

משפ' פאלוך, מנהלי "בית טובי העיר" ישתתפו השנה כמארחים בליל הסדר הגדול ויובילו את קריאת ההגדה. לדבריהם בחוה"מ פסח יתקיים ב"בית טובי העיר" בית פתוח לציבור הרחב שילווה בפעילות חברתית תרבותית ענפה הכוללת הרצאות, שיעורים תורניים, טיולים, וחוגים שונים בעברית ובאנגלית. במסגרת הבית הפתוח יתקיים גם מבצע לאכלוס מספר יחידות פנויות בהנחה של 18,000 ₪ לנרשמים בימי העומר עד לחג שבועות.

"בית טובי העיר" נחשב לספינת הדגל של הדיור המוגן הדתי לאוכלוסייה המבוגרת. הבית ממוקם סמוך לכניסה לעיר, ברחוב מלכי ישראל 36 בירושלים. הוא מעניק לכל אחד מדייריו באופן אישי יחס משפחתי חם ואוהב שמאפשר למבוגר לחיות בביטחון ובאיכות חיים. בית טובי העיר, כשמו כן הוא, מוכר וידוע כבית הטוב ביותר בירושלים.

הבית הוקם בשנת 1992 ע"י משפחת פאלוך כהגשמת חזון של דיור מוגן איכותי וייחודי לקהל המבוגר הדתי. הקומפלקס, בן 6 קומות, ומכיל 225 יחידות דיור בגדלים שונים.

בבית טובי העיר מבחר מגוון של דירות בגדלים שונים, בעלות עיצוב מרשים וסטנדרט מגורים גבוה. לכל הדירות מרפסת מקורה, ממנה נשקף נוף ירושלמי. בכל דירה מטבח מודרני מושלם, שירותים ומקלחת, ארונות קיר, מיזוג מרכזי, חלונות אקוסטיים, טלפון, לחצני מצוקה  ועוד. הצוות של בית טובי העיר, צוות מקצועי, מסור ואוהב כולל אחיות, רופאים, עובדות סוציאליות, אב בית, חדרניות,"שף" וצוות טבחים ומלצריות ועוד. דיירי הבית נהנים בכל ימות השנה ובמיוחד בשבתות וחגים מאווירה דתית ומשפחתית נעימה.