יום שני י"א באב תשפ"ב 08/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

ניקוי הגוף מרעלים? עכשיו הזמן

ניקוי הגוף מרעלים? עכשיו הזמן

ערימות האבק שהצטברו על האצטבאות אינן היחידות. אותו הדבר קיים גם בתוטככי הרקמות שלנו, כך טוענים בקיאי הרפואה האלטרנטיבית. מה עושים עכשיו? בכהתבה הבאה. אין באמור לעיל משום המלצה ליישום הליך טיפולי כלשהו

מרגלית שילה – מנהלת רפואה משולבת בלאומית, ט' בניסן תש"ע - 24/03/2010 15:26
אם המילים " ניקיון אביב" מעלות בכם אסוציאציה של מטאטא, סמרטוט וירידה על הגחון,  תשכחו מכל מה שידעתם עד עתה ודמיינו לכם ריחות של פריחה, לבלוב של עץ ו...סלט גדול מירקות ירוקים – חלק אינטגרלי לא פחות , כפי שתבינו בהמשך.

הרפואה המשלימה מציבה לה כמטרה את הכנתו של הגוף למעבר שמתרחש עם חילופי העונות. בשל השינויים האקלימיים המתרחשים בתקופה זו ותכיפות הופעתם של הוירוסים התוקפים את גופנו , זקוקים הגוף והנפש לאוורור וניקיון פיזיים ורגשיים כאחד.
 

התחדשות, תקווה וצמיחה מחדש []

על פי התורה הסינית העתיקה מסמל הכבד את הכעסים הפנימיים אותם אנו אוגרים בתוכנו ואלו כיס המרה הוא האיבר המייצג את הוצאת הדברים מהכוח אל הפועל . האביב, עונת ההתחדשות, הוא גם הזמן המתאים ביותר לשחרר את הרעלים מהגוף ולהיפטר מאנרגיות שליליות על מנת לפנות את המקום להתרחשויות חיוביות ולזרימת אנרגיה רצויה.

כיצד מנקים את הגוף ומזככים את הנפש? כאן נכנסת הרפואה המשלימה ומדריכה אותנו, צעד אחר צעד, כיצד לבצע "ביעור חמץ" פרטי.

פסולת רעילה נמצאת למעשה היום בכל הסובב אותנו. באוויר, במזון המתועש, במים שאנו שותים ובשלל המתכות המקיפות אותנו. עופרת,למשל, ניתן למצוא בקופסאות פח, שימורים ואף בסירים וכלי בישול. הכספית גם היא חודרת לגוף דרך סתימות השיניים,תכשירים קוסמטיים ודגים מתועשים למיניהם. ישנם  בעלי מקצוע מסוימים  החשופים יותר מאחרים להרעלת מתכות ביניהם רופאי שיניים, מתדלקים בתחנות דלק, יצרני סוללות, תכשיטנים וכדומה.

הצטברות של רעלים יכולה לגרום להרעלת מתכות שסימניה הם כאבי ראש, עייפות, חיוורון וקשיים במערכת העיכול. הרעלה מתונה  תכלול גם קושי בריכוז וחולשה בשרירים.

על העומס החזק שמוטל על הכבד, בהיותו האיבר המסלק את הכימיקלים מהגוף, ניתן להקל בעזרת תרכובות התומכות במנגנוני סילוק רעלים. תרכובות כגון אלה יכללו נוגדי חמצון, מתיונין ,ואף צמחים כשורש הכורכום או פרח לב הארי.

בהרעלת מזון ניתן גם להלחם בעזרת המזון עצמו. בעבר האמינו כי השיטה הטובה ביותר לניקוי וזיכוך הגוף הוא צום המלווה בשתיית מים בלבד. כיום ידוע כי שעור ההצטברות בדם עלול להרעיל את מערכת העצבים וכי הגישה הטובה ביותר לסילוק רעלים היא הסילוק ההדרגתי. את התכנון האסטרטגי של המערכה ניתן להתחיל בנטילת תוספי מזון כגון סידן, מגנזיום, אבץ, ברזל, חומצות אמינו שמכילות גופרית וכדומה.
במסגרת הניקוי אין לאכול חלבונים מן החי כמו בשר, ביצים או גבינות, זאת, משום שרעלים יכולים להיווצר גם כתוצאה מפירוק החלבונים בגוף ולפיכך יש להימנע מהם.  

תה ירוק

יש להרבות באכילת ירקות ירוקים  ופרות טריים כתפוח עץ או אגס ולשתות תה ירוק וכמות גדולה של מים.

את המזון יש ללעוס באיטיות ולהשתדל לאוכלו בטמפרטורת החדר.מומלץ אף להכין תה מצמח הגדילן המצוי הנותן תמיכה לכבד ומסלק בצורה יעילה תרכובות רעילות.

במהלך תקופת הניקוי רצוי להתקלח במים פושרים בלבד, שכן אלה מספקים לגוף את הנינוחות הרצויה, בלי שיצטרך להתאמץ יתר על המידה. יש להימנע משימוש בסבונים ריחניים ובשמפו מלאכותי שכן חומרים תעשייתיים כגון אלה סותמים את הנקבוביות ומונעים את שחרורן. אור השמש גם הוא חיוני להתפתחותם של תאים בריאים אולם יש להיזהר מחשיפה מוגזמת. הזמן המומלץ הוא בין עשר לעשרים דקות של חשיפה מדי יום, אולם לא תחת שמש ישירה.

ניקיון האביב שאתם מעניקים לגופכם אינו הזמן המתאים  להפשלת השרוולים וקרצוף הבית לקראת החג הממשמש ובא. יש להשתדל ולנוח מאחר שטמפרטורת הגוף יורדת וכך גם לחץ הדם, הדופק וקצב הנשימה המתאימים עצמם להאטת קצב חילוף החומרים בגוף.

המשבר בהרגשה הכללית מופיע בדרך כלל ביום הרביעי (אין לבצע את הניקוי יותר מעשרה ימים) והוא כולל לעיתים כאבי ראש, תשישות ולאות,  כשכל אלה מהווים סימן לעזיבת הרעלים את הגוף. החל מהיום הרביעי הרגשתכם תשתפר פלאים ותחלו לחוש קלילות, חדות ובהירות.

בשלושת הימים הראשונים שלאחר שבירת הניקוי יש להרבות באכילת סלק וגזר שכן אלו ידועים כירקות אנטי אוקסידנטים. באיטיות מגדילים את כמויות המזון כשבהדרגה ניתן להוסיף עגבניות, ירקות מאודים,קטניות, אגוזים ואחרי חמישה ימים דג או עוף.

קטניות []

בזמן שגופכם מתנקה מהרעלים שספג במהלך השנה כולה, זהו גם הזמן לפנק את הנשמה ולהביא  גם לידי שחרור מנטלי.  החלק החשוב ביותר הוא לנסות לנקז החוצה את המחשבות השליליות ולהסתכל על הדברים באופן חדש וחיובי. ניתן להיעזר גם בפרחי באך.

את תחושת ההתחדשות שאין לה תחליף תרגישו כבר בפסח הקרוב ולבלוב הפרחים שבחוץ יעיד גם על לבלובכם אתם.

סלט ירקות ירוקים []

הצעה לתפריט יומי בזמן "ניקוי אביב".
חשוב! התפריט מיועד לאדם בריא בלבד.
 
ארוחת בוקר: סלט ירקות ירוק + פריכיות מאורז מלא עם טחינה או אבוקדו.
                      או: דייסת שיבולת שועל על בסיס מים.
ארוחת ביניים: תפוח עץ או אגס.
ארוחת צהרים: אורז מלא עם עדשים או מאש + סלט ירוק +מרק מירקות ירוקים אליו ניתן להוסיף קנואה ( סוג של דגן מלא ). ניתן גם להחליף את הסלט בירקות ירוקים מוקפצים המתובלים במלח ים ומעט שמן זית.
ארוחת ערב: מרק ירקות ירוקים +סלט ירקות ופרוסת לחם מלא עם אבוקדו  או  דייסת שיבולת שועל או סובין.