יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

עם אוכל לא משחקים!

עם אוכל לא משחקים!

אבל ניתן, בהחלט, לשחק עם צורת הגשתו, עיצובו ואופן הגשתו.

נ.בת מנחם י"א בתשרי תש"ע - 29/09/2009 07:20

טיפים קלים לשדרוג מנות החג, שיהפוך את שולחן החג למסוגנן ולמעוצב.

ה'טרנד' הירוק ומוביל הירק אוחז היטב בקצות השולחן המערבי. מתוקף כך- יש לנו הרבה מיני 'פרי העץ' ו'פרי האדמה' בסעודות השונות שאנו עמלות לטרוח על הכנתן. מה עושים איתם?

שדרוג קל ומראה נהדר [צלם]

כל ירק שמאגדים לאלומה הופך להיות קישוט בצלחת. לדוגמא:

• נוטלים חופן בצלים ירוקים, חותכים את חלקם הירוק בזווית, עד שנותרים מהם כ-3 ס"מ.

את החלק הלבן חותכים בסכין לרצועות דקות, כך שלא ייפרד מהגבעול הירוק. מהדקים את החלק הירוק באטב כביסה ושמים בקערת מים עם קרח למספר שעות, עד שהרצועות הלבנות מסתלסלות. מורידים את האטב  ומקשטים כל צלחת בקישוט שנוצר.

יצירת פאר.

• קושרים יחד באמצעות חוט רפיה חופן של ירקות תבלין כמו: פטרוזיליה, בזיליקום, נענע וכדומה. אופציה נוספת היא גבעולי אספרגוס קשורים ביחד ברצועה של בצל ירוק או עירית. כך ניתן גם לחתוך פלפל אדום לרצועות דקות ולקשור ביחד עם רצועה של עירית.

• מקלפים קליפת הלימון בקולפן חד מהחלק העליון סביב סביב, עד שנשארת בידינו רצועה ארוכה ברוחב של סנטימטר. הקליפה צריכה להיות מורכבת רק מהחלק הצהוב ולא הלבן. לוקחים את הרצועה וכורכים מסביב במעגלים מהודקים עד שנוצרת שושנה.

שתהיה לכולנו שנה טובה, מתוקה ויפה!