שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

פניני משפט - עצות לכל נהג

פניני משפט - עצות לכל נהג

בפינה זו אציג מקרים משפטיים בעלי עניין לכל אדם המתגורר בארץ. הפינה תציג מקרים מתחומי משפט שונים, ואת ההשלכות שלהם על כל אחד מאיתנו. והפעם, בחרתי להציג פנינים מתוך עבירות החניה המסועפות לתחום משפט התעבורה.

עו"ד ליאור פרי כ"ו בניסן תשס"ט - 20/04/2009 11:30

  מישהו זוכר מה אומרים התמרורים הללו???

כל אדם המחזיק ברכב, מודע לקושי המתעורר במציאת מקום חניה. קושי זה מתעצם שבעתיים כאשר מדובר על מרכזי הערים הגדולות. ואכן, לא בכדי גובים החניונים הפרטיים סכומי עתק עבור כל שעת חניה, ואילו החניונים הציבוריים כמעט תמיד מלאים לאיפה. משכך, לא נופתע לגלות מה רבה שמחתו של הנהג כאשר הוא מוצא מקום חניה במקומות אלו.

ואולם, מרבית הנהגים כבר הספיקו לשכוח את מאות התמרורים אותם נדרשו לשנן כדי לעבור בהצלחה את המבחן העיוני (התיאוריה) של משרד הרישוי. כך, לא אחת אני נתקל בנהגים המגיעים למרכזי הערים הגדולות ושועטים עטורי נצחון לחנות את רכבם במקומות חניה אסורים. נהגים אלה מופתעים ביותר כאשר הם שבים אל רכבם ומגלים כי לשמשה צמודה הודעת תשלום קנס.

לפיכך, חשבתי שיהיה זה מרענן לשוב היום ולהציג את התמרורים המקובלים ביחס לעבירות של עצירת או חנית רכב.

-תמרור זה הינו תמרור הוריה, והוא מסומן כתמרור ב-28 בלוח התמרורים המופיע בהודעת התעבורה (קביעת תמרורים), התש"ל - 1970.

התמרור אוסר על חניה של רכב בדרך שבצידה מוצב התמרור. העונש שנקבע לעבירה זו הינו קנס בסך 250 ₪ (ללא נקודות), ובמקום שנרשם "אזור קנס מוגדל" הקנס הינו בסך 500 ₪ (ללא נקודות).

תקנה 1 לתקנות התעבורה, התשכ"א - 1961 מגדירה את המונח "חניה" כדלהלן:

"חניה" - העמדת רכב לזמן כל שהוא, שלא לשם העלאת אנשים או הורדתם או טעינת מטען או פריקתו מיד, בלי הפסקות, בין שיש ברכב נהג או אנשים או מטען ובין שאין.

-אף תמרור זה הינו תמרור הוריה, והוא מסומן כתמרור ב-29 בלוח התמרורים המופיע בהודעת התעבורה (קביעת תמרורים), התש"ל - 1970.

ואולם, בניגוד לתמרור ב-28, תמרור זה אוסר הן על עצירה והן על חניה של רכב בדרך שבצידה מוצב התמרור. העונש שנקבע לעבירה זו הינו אף הוא קנס בסך 250 ₪ (ללא נקודות), ובמקום שנרשם "אזור קנס מוגדל" הקנס הינו בסך 500 ₪ (ללא נקודות).

חשוב להדגיש, כי תוקפם של התמרורים הללו אינו תלוי בסימון של אבני השפה של המדרכה בה הם מוצבים. כמו כן, תוקפם של התמרורים הללו הוא החל ממקום הצבתם ועד לצומת הקרובה (או לתמרור המבטל אותם). לפיכך, לפני שמחלטים לעצור או להחנות את הרכב, מומלץ לבדוק האם הוצבו תמרורים אלה בתחילת הרחוב.

הערה: המידע המפורט לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי מכל מין וסוג שהוא, ואינו מהווה תחליף ליעוץ פרטני על ידי עורך-דין בעל הסמכה מתאימה.