יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"נחולל מהפכה בתחום הבינוי בבית-שמש"

כך אמר שר השיכון בפגישה עם ראש עיריית בית-שמש וצמרת העירייה

אבי משה כ"ה באייר תשס"ט - 19/05/2009 08:06
"בית שמש יכולה להיות ספינת הדגל של משרד השיכון, אנחנו יכולים להצעיד את העיר ולהרחיב את גבולותיה, אך הכל תלוי במידת שיתוף הפעולה של עיריית בית שמש עם משרד השיכון". כך אמר שר הבינוי והשיכון הרב אריאל אטיאס, בפגישה שקיים בלשכתו בירושלים עם ראש עיריית בית-שמש, הרב משה אבוטבול וצמרת העירייה.
 
השר אטיאס אמר בפגישה, כי בית-שמש נמצאת בצומת דרכים מרכזית ביותר. "יש לנו הזדמנות מיוחדת שאיננה מזדמנת כל יום, שכן איחוד הכוחות בין משרד השיכון ומינהל מקרקעי ישראל כפי שיש עכשיו, יכולים לגרום למהפכה אמיתית בתחום הדיור בבית-שמש, ולבנות בה אלפי יחידות דיור לזוגות צעירים מכל גווני הציבור".
 
עוד אמר, כי "הסטטיסטיקה של מדינת ישראל מלמדת כי בממוצע כל שר יושב בלשכתו כ-3 שנים. בתחומים רבים שלש שנים זה זמן רב, אך לא בתחום הבינוי, שכן כל תוכנית בינוי מצריכה זמן רב ביותר, ולכך, אם עיריית בית-שמש חפצה אכן לקדם את תוכניות הבינוי של העיר, זו ההזדמנות, ועלינו להתחיל כאן ועכשיו", אמר שר השיכון.
 
את עיריית בית שמש יצגו בפגישה גם חברי מועצת העיר: יו"ר ועדת התכנון והבניה הרב משה מונטג (יהדות התורה), שלום לרנר (ביחד-מפד"ל), ריצ'רד פרס (העבודה), מוטי כהן (דור אחר) הרב יהודה מדיזדה והרב ראובן כהן (ש"ס).
 
ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול אמר בפגישה כי הוא שמח לראות כי הוא מתפרץ לדלת פתוחה. "כעיר צומחת יש לנו תקוות רבות לפתח את העיר ולהוסיף עליה נדבכים, ולכן אין ספק ששותפות אמת כפי שנרקמת בין משרד השיכון לעירייה, יכולה רק להביא ברכה וכבוד לבית שמש", אמר ראש העיר, והוסיף כי הקווים הכלליים ברורים, ולכן את הסיכומים יעשו אנשי המקצוע של משרד השיכון עם אנשי המקצוע של העירייה.
 
בסיום הפגישה הזמין ראש עיריית בית-שמש את שר השיכון הרב אריאל אטיאס לבקר בעיר ולראות מקרוב את עתודות הקרקע השונות של העיר, ולבחון יחד דרכי פעולה כיצד לקדם את תוכניות הבינוי של העיר.