יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

הפתעה: יש מים בשכונת חפציבה בבית-שמש

לאחר שבועות של מחסור במים, מצאה העירייה את התקלה ותיקנה אותה, לשביעות רצון התושבים

אבי משה כ"ב באייר תשס"ט - 16/05/2009 23:25
שבת שקטה עם ברזי מים מלאים עברה על שכונת רמת חפציבה בבית-שמש, לאחר סבל של כמה שבועות שנבע ממחסור במים, בעיקר בקומות הגבוהות של השכונה החדשה בעיר.
 
בתקופה האחרונה סבלו תושבי רמת חפציבה בבית-שמש ממצוקת מים, במיוחד בימי עומס כערבי ומוצאי שבתות. לדירות רבות בשכונה לא הייתה אספקת מים סדירה בשל תקלות חוזרות ונשנות בצנרת המים המרכזית של השכונה.
 
ראש העיר, הרב משה אבוטבול, הורה לכל אגפי העירייה למצוא את הדרך לפתור את מצוקת התושבים. במהלך התקופה האחרונה שכרה העירייה את שירותיה של חברת הנדסת מים מהשורה הראשונה, וזו עברה על כל אורך צינור המים של השכונה באמצעות ביצוע חסימות בקטעים שונים של הצינור, כדי למצוא בדיוק היכן טמונה הבעיה.
 
במקביל פרסמה העירייה הודעה לכל תושבי השכונה שסובלים ממצוקת מים, למסור דיווח מלא על הזמנים בהם ניכרת בעיה באספקת המים, וכן מקומות מדיוקים של הדירות ומיקומם בבניין. הדו"ח המלא שהורכב בעקבות שיתוף הפעולה עם התושבים נתן אינדיקציה לאנשי המקצוע על האזורים שבהם תיתכן כי נמצאת
 
בעקבות פעילות כוללת זו הצליחו מהנדסי המים למצוא ביום רביעי שעבר את נקודת השבר מבחינתם, בשלש מקומות לאורך קו המים השכונתי שהוצרכו תיקון וטיפול. המהנדסים נתנו הוראות ברורות לצוות המקצועי והללו במהירות תיקנו את הצריך תיקון והוסיפו את הצריך תוספת, מתוך תקווה שאכן מדובר בפתרון מלא של מצוקת המים.
 
ואכן, בערב שבת האחרון תושבי השכונה נהנו מאספקת מים רגילה, ולכל אורך שעות היממה המים זרמו בשטף לכל תושבי השכונה, גם בקומות הגבוהות יותר שסבלו בעבר יותר מכל שכניהם בקומות הנמוכות.
 
תושבים רבים מהשכונה הודו ביום שישי לראש העיר הרב משה אבוטבול, והביעו בפניו שביעות רצון על דרכי הטיפול של העירייה במצוקת המים של השכונה.
 
מנכ"ל העירייה, עו"ד מתי חותה, שריכז את הפעילות מטעם העירייה מבקש להזכיר כי לשכונת רמת חפציבה יש בעיות משלה, מאחר ושכונה זו לא נמסרה לעירייה בדרך הרגילה והמקובלת. לפני כל מסירת שכונה לעירייה, העירייה עורכת בדיקות בכל התשתיות ועומדת על מוכנותם. לעומת זאת, שכונת חפציבה אוכלסה באמצע הלילה, אנשים הרגישו כאילו והולכים לאבד את דירותיהם, ולכן העירייה מצידה "פתחה להם את הברזים" ונתנה לתושבים אספקת מים במשך חודשים ללא כל תשלום, אך גם בלא שבדקה את מוכנות התשתיות, משום שלא היה לה פרטנר לבדיקות המקצועיות עקב קריסת חברת הבניה. מצב זה גרם לבעיות המים בשכונה והעירייה נאלצה לבדוק בעצמה את התשתיות ואף לממן את תיקון הצנרת.
 
עם זאת מוסיף מנכ"ל העירייה כי הזדמנות זו בה התושבים שמחים עם פתרון הבעיה, זו הזדמנות גם להודות להם על אורך הרוח ועל שיתוף הפעולה המלא בינם לבין העירייה. "מציאת הפתרון מלמדת כי בכוחות משותפים ניתן ואפשר למצוא פתרונות ולעבוד יחד בהרמוניה מלאה", אמר מנכ"ל העירייה.