יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"רמת בית שמש מחכה לתושבי לוס-אנג'לס"

ראש עיריית בית-שמש היה אורח הכבוד באירוע של מוסד "בית בלומנטל" בארה"ב

אבי משה כ' באייר תשס"ט - 14/05/2009 11:21
 
 
הקהילות היהודיות בלוס אנג'לס אירחו לביקור קצר את ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול, שטס לשם במיוחד כאורח הכבוד בערב שערך מוסד "בית בלומנטל" בירושלים. היה זה ביקורו הראשון בחו"ל מאז בחירתו לראשות העיר.
 
ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול התחנך בימי נעוריו ב"בית בלומנטל" בירושלים, עת גלה למקום תורה מבית הוריו בבאר-שבע, לתוך האווירה החינוכית-תורנית של "בית בלומנטל". מאז אותם ימים חש רגשי כבוד והערכה למוסד החשוב, ולכך משביקשו ממנו ראשי המוסד שיהיה אורח הכבוד בערב גדול לתורמי המוסד בלוס אנג'לס, הסכים לקבל על עצמו את השליחות למרות הקושי שבדבר, שכן מדובר בנסיעה ארוכה של כ-20 שעות כל צד. נסיעתו אושרה כמובן בישיבת מליאת מועצת העיר.
 
ביקורו של ראש עיריית בית-שמש בלוס אנגל'ס היה קצר ביותר, ולמעשה נותר לו יום אחד לפעילות, אך הוא הצליח "לדחוס" ליום זה שורה מכובדת של פגישות ואירועים, רובם לקידום העיר בית-שמש ופיתוחה.
 
ראש העיר נפגש עם ראשי קהילות מרכזיות ובהם הרב קראוס, הרב שמחה גרומאן, ראשי קהילת יונג יזראל, וקרא להם לעלות לארץ ישראל ולהתיישב ברמת בית שמש. "יש לנו ברמת בית שמש עשרות קהילות של אנגלו-סכסים, ובוודאי תמצאו במקום את ביתכם". אמר.
 
בעת ביקורו של ראש העיר בלוס אנג'לס התארח במקום הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי-דורון שליט"א. לרב בקשי-דורון הייתה מוזמנת שיחת חיזוק לראשי הקהילה הספרדית בעיר, קהילה עשירה ומכובדת. הרב בקשי-דורון הזמין את ראש העיר לבוא לאירוע וכיבד אותו לשבת לידו, לא לפני שסיפר לראשי הקהילה בשבחו של האורח העושה רבות למען פיתוחה ושגשוגה של העיר בית-שמש, וקרא להם לפתח קשרי מסחר ופילנטרופיה עם העיר בית-שמש.
 
במסגרת מרתון הפגישות שנקבעו לו ליום זה, נפגש ראש העיר גם עם תעשיינים בכירים מהקהילה היהודית, והציג בפניהם את אפשרויות ההשקעה במיזמים ובמפעלים בבית-שמש. אחד מאותם תעשיינים מחזיק בארץ שני מרכזי תעסוקה בהם מכשיר עובדים לתעשייה. ראש העיר פתח בפניו את האופציה להקים מרכז דומה גם בבית-שמש. האיש קיבל את ההזמנה בכבוד, והביע נכונות להקים מרכז תעסוקתי גם בבית-שמש.
 
בערבו של יום נערך האירוע המכובד למען "בית בלומנטל", וראש עיריית בית-שמש, כ"אורח הכבוד", התכבד לשאת את הנאום המרכזי, בו עמד על יסודות החינוך מתוך אהבה, כשבתווך העלה זיכרונות מהאווירה החינוכית המיוחדת ל"בית בלומנטל".
 
בעירייה מציינים, כי אומנם היה זה ביקור קצר, אך נטוו בו חוטים ארוכים עם ראשי קהילות ועם יזמים ותעשיינים מובילים, במטרה משותפת להביא לפיתוחה של העיר בית שמש ולשגשוגה הכלכלי.