יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

להב"ה בבית שמש

ראש עיריית בית שמש ר' משה אבוטבול, אירח 17 ראשי רשויות במרכז להב"ה בבית שמש, בביקור התבשרו כי בכוונת משרד האוצר לבנות 17 מרכזים נוספים עם דגש למגזר החרדי

אהרן שיין, כ"ט באייר תש"ע - 13/05/2010 20:22

 17 ראשי רשויות התארחו היום במרכז להב"ה בבית שמש, שם התבשרו כי משרד האוצר עומד להקים בתחומם, מרכז להב"ה - לצמצום הפער הדיגיטלי בחברה הישראלית.

כיום פועלים 13 מרכזים ברחבי הארץ, ולאחרונה הייתה כוונה במשרד האוצר לצמצם את התוכנית. אולם בסיור שערך שר האוצר ד"ר יובל שטייניץ במרכז להב"ה בבית שמש לפני כחודש, הביע שטייניץ את התפעלותו מהפעילות החיובית, והכריז במקום כי  "מרכזי להב"ה נותנים את התשואה הגבוהה ביותר ביחס להשקעה הקטנה, בתרומתם לחברה ובמיוחד באוכלוסיות חלשות ומיוחדות. בשנה הקרובה נקים 17 מרכזים נוספים, מעבר ל-13 המרכזים הפועלים כיום, ובעיקר במגזר החרדי והערבי".

שר האוצר אף שוחח עם התלמידים וגילה להם כי גם הוא עצמו זקוק לסיוע עם המחשב, וכי מידי פעם הוא מבקש כי יסייעו לו כאשר הוא נתקע עם המחשב. ראש העיר בית שמש לעומתו, התוודה אף הוא כי הוא בוגר המקום בגלגוליו הקודמים.

באמצעות מרכז להב"ה מנסה המדינה לצמצם את הפער הדיגיטלי לתושבי הפריפריה באמצעות מתן קורסים בהכרת המחשב ובקורסי העשרה נוספים בתחום הדיגיטלי.


מרכז להב"ה בבית שמש מופעל במשותף ע"י משרד האוצר ועיריית בית שמש. ראש עיריית בית שמש הרב משה אבוטבול סיפר לראשי הרשויות שבאו ללמוד על התוכנית, כי בעקבות ההצלחה הרבה, הם אינם מצליחים לעמוד בביקוש הרב, וכי במקום מתקיימים 40 קורסים בשבוע, כאשר בכל קורס משתתפים 20 תלמידים. המרכז משרת את כל האוכלוסיות ובכל הגילאים, עם דגש על שילוב אוכלוסיות נוספות כמו עולים מאתיופיה, חרדים וכן אוכלוסיות מיוחדות.

אבוטבול הוסיף והדגיש כי הצלחת המרכז תלויה במידת מעורבותו של ראש העיר בליווי המרכז מיום הקמתו, והגיבוי שראש העיר מעניק למרכז בשוטף. אבוטבול סיפר כי הוא מבקר במרכז לפחות פעם בחודש, מעודד את התלמידים ואת הצוות, ומצטרף לחלוקת תעודות הסיום למשתתפי הקורסים.

טל הרמתי, סגן בכיר לחשב הכללי, ציין, כי השתתפות האוצר בהפעלת מרכז להב"ה הינה מיליון ש"ח בשנה, כאשר השתתפות האוצר בהקמה עומדת ע"ס 150.000 ש"ח למרכז. בסה"כ השתתפות האוצר בשנה, מעבר ל-13 המרכזים הפועלים כבר כיום, עומדת ע"ס של 20.000.000 ₪, ואילו הרשות המקומית מקצה את המבנה ודואגת לתחזוקו.

בין ראשי הרשויות אשר השתתפו היום במפגש היו: ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית, ביתר עילית, קריית גת, קריית מלאכי, דימונה, ערד, עפולה, עכו, בקעה, סחנין, טייבה, נצרת ועוד.