יום שלישי ט"ו בניסן תשפ"ד 23/04/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ראש העיר חולץ בשלום

ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, השתתף בתרגיל חילוץ מורכב וחולץ באמצעות אומגה מגובה 3 קומות. אלפי ילדים והוריהם השתתפו בשבוע למניעת דליקות בתחנת כיבוי אש בית שמש. כנסו לראות את ראש העיר בשעת החילוץ

ראובן שטיין, י"ד באייר תש"ע - 28/04/2010 15:30
אלפי ילדים והוריהם השתתפו ב"שבוע למניעת דליקות" המתקיים כבכל שנה בימי ערב ל"ג בעומר, ע"י איגוד ערים לשירותי כבאות בית שמש בשיתוף עיריית בית שמש, במטרה להגברת המודעות לסכנות באש.

במהלך ימים אלו תחנת כיבוי אש פתוחה לקהל הרחב, ובמקום מוצגים אמצעי הכיבוי השונים, תערוכת רכבי כיבוי אש על ציודם המשוכלל, הדגמת תרגילי כיבוי וחילוץ, כללי בטיחות למדורת ל"ג בעומר תקינה תוך הדגמת הכללים, הקרנת סרטים בנושא כבאות, חלוקת חומר מודפס עם מידע לציבור וכללי זהירות. כל הפעילויות מועברות על ידי מדריכים מקצועיים של שירותי הכיבוי.

ראש העיר משה אבוטבול וממלא מקומו מר מאיר בלעיש יו"ר האיגוד, ביקרו במקום. ראש העיר אף השתתף בתרגיל המדמה חילוץ לכודים, כאשר חולץ באמצעות אומגה מגובה 3 קומות.


סמל יוסי אסרף, מפקד יחידת החילוץ אמר כי "המחשנו לראש העיר את החשיבות והצורך בעבודה המיוחדת של חילוץ בכבלים, מערכת גלישה זוויתית (אומגה) מגובה של כעשרה מטרים ובמרחק של 30 מטר, פעולה מאוד מורכבת המצריכה 4 מחלצים, ראש העיר היה אמיץ והסכים לשתף פעולה ולהשתתף בתרגיל, ולפי התרשמותי הוא גם התרשם מאוד כאשר ראה מקרוב את הפעילות המיוחדת שלנו".

 [צלם]

 [צלם]