שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

שטייניץ מול אבוטבול: הייטק

שר האוצר, יובל שטייניץ, סייר השבוע יחד עם רה"ע בית שמש, משה אבוטבול, במרכז להב"ה בעיר. שטייניץ סיפר לתלמידים כי הוא נתקע עם המחשב ונעזר בילדיו. אבוטבול, לעומתו, התוודה מול התלמידים * מה עוד היה שם? כנסו לקריאה

ראובן שטיין, ב' באייר תש"ע - 16/04/2010 10:42
שר האוצר יובל שטייניץ סייר ביום רביעי השבוע בעיר בית שמש ונפגש עם ראש העיר משה אבוטבול. שר האוצר ביקר במרכז להב"ה (לצמצום הפער הדיגיטאלי בחברה הישראלית) בעיר ואמר כי יפעל להקמת מרכזים נוספים, מעבר ל-13 המרכזים הפועלים כיום, "ובעיקר במגזר החרדי".

לדבריו השר, "מרכזי להב"ה נותנים את התשואה הגבוהה ביותר ביחס להשקעה הקטנה, בתרומתם לחברה ובמיוחד באוכלוסיות חלשות ומיוחדות".
 
מרכז להב"ה בבית שמש מופעל במשותף ע"י משרד האוצר ועיריית בית שמש. ראש עיריית בית שמש, משה אבוטבול, סיפר כי המקום מכשיר ומסייע לרבים למצוא ולהשתלב במקומות עבודה, ובעקבות ההצלחה הרבה, הם אינם מצליחים לעמוד בביקוש הרב, כאשר במקום מתקיימים 40 קורסים בשבוע, ובכל קורס משתתפים 20 תלמידים. המרכז משרת את כל האוכלוסיות ובכל הגילאים, עם דגש על שילוב אוכלוסיות נוספות כמו עולים, חרדים ועוד.

שר האוצר שוחח עם התלמידים וגילה להם כי גם הוא עצמו זקוק לסיוע עם המחשב, וכי מידי פעם הוא מבקש מילדיו כי יסייעו לו כאשר הוא נתקע עם המחשב. ראש העיר לעומתו התוודה אף הוא כי הוא בוגר המקום בגלגוליו הקודמים.

לסיום אמר ראש העיר כי אינו יכול להעניק מתנה לשר שהרי יש לו מספיק כסף באוצר, ולכן הוא מעניק לו תשורה בצורת חוברת המאגדת 50 מפעלים ויזמות בבית שמש, אשר מכניסים כסף רב לאוצר המדינה.