יום חמישי ה' בטבת תשפ"ב 09/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

סוחרי השוק בטבריה ניצחו את רשת "כמעט חינם"

נצחון לסוחרי השוק של טבריה: ברגע האחרון הצליחו למנוע את הקמת סניף "כמעט חינם" בפוריה. לאחר שהרשת כבר פרסמה שלטי חוצות בהם הודיעה על פתיחת הסניף

יהודה שפיגל, כ"ה באדר תש"ע - 11/03/2010 16:12

וועדת הערר המחוזית הפכה  בשבוע שעבר (02.03.2010) את החלטת הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר טבריה, ובטלה את האישור להקמת סניף של רשת "כמעט חינם" על שטח שאינו מיועד לכך על פי תכנית בנין העיר ובניגוד למדיניות התכנון הארצית.


רשת "כמעט חינם" כבר פרסמה בשלט חוצות כי בקרוב יפתח סניף חדש באזור פוריה, שליד העיר טבריה, לאחר שהוועדה לתכנון ובניה בעיר אשרת את הקמת הסניף באזור שלא יועד לשטחי מסחר. ועדת הערר המחוזית חשבה אחרת, והפכה על פיה את ההחלטה, כאשר ביטלה את אישור הוועדה המקומית לתכנון ובניה בעיר טבריה לבניה.


החלטת ועדת הערר קובעת כי אישור הקמת מרכז מסחרי בשטח המדובר נוגד את תוכנית בניין העיר, את מדיניות התכנון הארצית. בנוסף פסקו חברי ועדת הערר כי הוועדה המקומית לא בחנה את כלל השלכות הקמת המרכז המסחרי, בהן פגיעה ישירה במסחר המתנהל במרכז העיר, בסוחרי השוק ובבעלי העסקים המקומיים, פגיעה במרקם העירוני בשל נהירת תושבים אל מחוץ לעיר לצורך קניות בסיסיות ואף פגיעה באיכות הסביבה.


עו"ד צבי בן חיים, ממשרד בן חיים, כהן אשר ייצג את 92 סוחרי העיר בהגשת הערר: "הועדה המקומית ניסתה לתת פרשנות מרחיבה ביותר לתכנית בניין העיר, שאינה מתירה שימוש מסחרי בשטחה. אני שמח כי ועדת הערר דאגה לשמירה על החוק והחליטה שלא לאפשר את הקמת הסניף בפוריה. ביטול החלטת הוועדה המקומית יאפשר לסוחרי העיר טבריה את המשך פרנסתם בכבוד".