יום שלישי כ' באייר תשפ"ד 28/05/2024
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

"ויקרא שמו בקריית גת..."

שערוריה: וועדת השמות בקריית גת החליטה על קריאת שמות לרחובות חדשים בעיר. באורח פלא, התעלמו לחלוטין מהרב שלום דרמר ז"ל שכיהן כרב העיר משך כ-40 שנה

ראובן שטיין, כ"א באדר תש"ע - 07/03/2010 18:39
לאחרונה החליטה וועדת השמות של העירייה על קריאת שמות לרחובות חדשים בעיר. בין השמות ניתן למצוא את הרבי מליובאויטש, הבאבא סאלי, הרבי מליז'ענסק ועוד.

עובדה זו תמוהה על גורם ברבנות המקומית (פרטיו שמורים במערכת), שלדבריו, השמות הנזכרים הם של אנשים שלא עשו דבר למען העיר.

"באורח פלא החליטה הוועדה להתעלם באופן מוחלט משמו של מי שפעל רבות למען תושבי העיר, וסיפוק צרכי הדת שלהם, הרב שלום דרמר", אומר גורם ברבנות המקומית. "הרב דרמר כיהן בתפקיד במשך קרוב לארבעים שנה, מיום הקמת העיר ועד ליום מותו".

עוד מוסיף הגורם כי למרות שהעיר קריית גת היא עיר קטנה בדרום ומספר התושבים בה לא גדול במיוחד, "הפוליטיקה המקומית, ויחסי ה'תן-וקח' של האינטרסנטים המקומיים, לא נופלים בעוצמתן מערים גדולות אחרות, ואולי עולים עליהן לעיתים".
 
 על פי עדותו, הרב דרמר לא השאיר בעיר גופים פוליטיים בעלי עוצמה וכוח, אך לעומת זאת השאיר חיים תורניים תוססים, ודאגה אמיתית לכל תושבי העיר, חילוניים כדתיים.

"שאלת השאלות", מסכם הגורם את תלונתו, "מה גרם לעיריית קריית גת, בניגוד גמור להצהרותיו של ראש העיר המכהן מר דהרי, להתעלם משמו של הרב דרמר?!".

תשובה טובה, נכון לעכשיו, אין.