יום רביעי כ"ד בשבט תשפ"ב 26/01/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

יו"ר חדש למועצה הדתית בפתח תקווה

תושב אשדוד לשעבר, ר' שמעון ביטון, נבחר ליו"ר המועצה הדתית בפתח תקוה

אהרן רוט ח' בכסלו תש"ע - 25/11/2009 18:41
ר' שמעון ביטון, דמות מוכרת של עשיה וחסד באשדוד במשך שנים רבות, עזב את העיר לפני כשנתיים ועבר להתגורר בפתח תקוה. גם שם המשיך בפעילות בקרב הציבור הרחב בעיר. השבוע, לאחר 6 שנים שהמועצה הדתית בפתח תקווה התנהלה ללא יו"ר, התמנה ר' שמעון ביטון לתפקיד.
 
בשבוע שעבר הוא מונה באופן רשמי לתפקיד יו"ר המועצה הדתית, במעמד שהתקיים בנוכחות רה"ע יצחק אוחיון, ומ"מ ר' אוריאל בוסו, ניסים אלקסלסי נציג משרד הדתות וכן הרכב חברי המועצה ניתנה הסכמה כללית למינוי החדש.
ר' אוריאל בוסו, מ"מ ראש העיר אמר, כי מדובר בתחילתו של מהלך, כשהחשוב ביותר מבחינתו הוא בחירת רב ראשי ספרדי לעיר. "פ"ת אשר מזה כ-13 שנה ללא רב ספרדי ראשי, ולאחר פטירת הגאון רבי ברוך שמעון סלומון זצ"ל, נותרה ללא רב עיר מכהן כלל, נמצאת במצב שחייב זירוז של תהליך הרכב מועצה דתית ע"מ שיתאפשר בחירת רב עיר באופן מסודר", אמר בוסו.
 
עוד הוא הוסיף וציין, כי לר' שמעון ביטון יש עבר וניסיון עוד כשהתגורר בעיר אשדוד, שם היה חבר מועצה דתית כנציג סיעתו של רה''ע אשדוד ד''ר יחיאל לסרי, עוד קודם שמונה לראש העיר ובחירתו הייתה בהליך דמוקרטי לחלוטין. "עובדה היא שהפרקליטות, שעתרה נגד המינוי, הסירה את התנגדותה יום לפני הדיון שאמור היה להיערך, בעקבות עתירתו של ר' שמעון ביטון לבג"ץ, ובג"ץ פסק הוצאות משפט בסך 10,000 שקל על משרד הדתות לטובת יו"ר המועצה הנבחר, דבר המעיד על כך ששר הדתות ר' יעקב מרגי התנהל באופן תקין בכל הקשור לבחירת ראש מועצה דתית לעיר פ"ת", אמר בוסו.

דוד צוברי
ר' שמעון ביטון לאחר הבחירה בברכת מזל טוב [צלם]
david tzuberi
ר' שמעון ביטון עם רה''ע יצחק אוחיון [צלם]