יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

גם בבית שמש: הילדים מנקים את העיר

במסגרת "יום הניקיון הבינלאומי" יצא ראש העיר לנקות את העיר עם הילדים

אבי משה כ"ד בחשון תש"ע - 11/11/2009 15:57

לא רק באלעד, לא רק בכל העולם, גם בעיר בית-שמש אומרים כן לניקיון. כמידי שנה משתתפת היחידה האזורית לאיכות הסביבה באירועי "יום הניקיון הבינלאומי", ומביאה את דבר הניקיון וחובת השמירה על איכות הסביבה לתושבי בית שמש.

במסגרת הפעילות, יצאו ביום הניקיון שחל ביום שני השבוע, אלפי תלמידים מעשרות בתי ספר בבית שמש לפעילות ניקיון ואיסוף אשפה בשטחים הפתוחים של העיר.

 

ראש העיר ר' משה אבוטבול, שפרס את חסותו על מבצע הניקיון, אף הראה דוגמא אישית, כשיצא לשטח יחד עם  תלמידי תלמוד תורה "מגן אבות" לחורשה אשר מתחת לרח' רבי מאיר בעל הנס  ברמת בית שמש, ויחד עבדו לנקות את החרושה ולהחזיר לה את מראה הרענן הטבעי . ראש העיר אף אמר לתלמידים שלאסוף אשפה זה חשוב מאוד, אך לשמור על הנקיון זה חשוב שבעתיים.

חבר מועצת העיר ר' מרדכי דירנפלד, הממונה על האגף לאיכות הסביבה, שהצליח השנה לראשונה לרתום גם מוסדות חרדיים רבים למבצע הניקיון, הסביר בפנייתו למנהלי בתי הספר על חשיבות השתתפות התלמידים ביום הפעילות, שמלבד החוויה בעצם הידיעה שבאותו רגע מיליונים ברחבי העולם עושים למען איכות הסביבה. ילד שאסף בקבוק ריק או עטיפת חטיף בפארק או בחורשה, יהיה לו מכך גם שיעור עצמי, ולהבא יזכור כשהוא יגמור חטיף לזרוק את העטיפה לפח ולא ישאיר סימני דרך.

בעיריית בית שמש מציינים בסיפוק כי ביום הניקיון יצאו עשרות בתי ספר לחורשות העיר ואספו את האשפה, שאת הכפפות ואת השקיות לאיסוף (ניילון אקולוגי!!) נתן ירמי רכז הפעילות של קרן קיימת לישראל באזור בית שמש. את יום הפעילות ליוו מר אבי ברכה מנהל היח', וכן ירמי מקק"ל אשר עברו בין בתי הספר, והעבירו דברי הסבר לתלמידים.

בין מוסדות החינוך שלקחו חלק ביום הניקיון נמצאים (וסליחה אם שכחנו מישהו): מגן אבות, שובו, חיי שרה, בית מלכה, חב"ד, בית יעקב רמב"ש, תורה לשמה, תשב"ר, מגן אבות, חב"ד, תורת משה, גור, וזאת ליהודה, מחזיקי הדת בעלזא, ועוד.