יום שני י"ח באב תשפ"ב 15/08/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אשקלון: החווה הניידת מסוכנת

בעלי חיים שהפריעו למרכז התורני "אהל משה" בעיר, הוחרמו והורחקו מאשקלון

משה שוורץ ט"ו בחשון תש"ע - 02/11/2009 21:12
אחרי תלונות רבות של תושבים בעיר, מתגייסת עיריית אשקלון לפתרון בעיית הסוסים המשוטטים, כאשר במקרים רבים, תושבים ניצלו בנס ממש. אנשי הפיקוח העירוני בעירייה, פינו השבוע סוס וחמור ששוטטו באין מפריע ברחוב ההסתדרות, סמוך למרכז הרוחני 'אהל משה'. התושבים: "אם זה היה קורה בשכונות אפרידר וברנע, העירייה והמשטרה היו מוצאים פתרון מיידי".
 
מזה כשנה סובלים תושבי שכונת עתיקות הגרים ברח' ההסתדרות בעיר, מתופעה מדאיגה של חוות סוסים פיראטית, המסכנת את חיי העוברים והשבים במקום. תושבים בשכונה מספרים, כי מדובר בסוסים השייכים לאדם המתגורר בבנין על הכביש הראשי ברח' ההסתדרות, סמוך למרכז הרוחני "אהל משה", שהחליט כי העץ אחרי הבניין בו הוא גר, יהפוך למשכנם של בעלי החיים שבבעלותו.
 
 [צלם]
למרות שכבר בעבר פנו התושבים פעמים רבות הן לעיריית אשקלון, והן למשטרה, בבקשה למנוע את הימשכות התופעה, העניין לא בא לסיומו והתופעה נמשכת, תוך שהבעלים מתעלם מפניות התושבים שחשים מאוימים.
 
השבוע, עם ריבוי הפניות, החליט שלומי בר-ששת, הממונה על הפיקוח בעירייה, לנסות ולעשות סוף לעניין. הוא גייס את חבריו למחלקה, ג'קי אבוחצירא ודני אסנפר ויחד הם יצאו לשטח, כשהם רואים באותה השעה את הסוס והחמור משוטטים באין מפריע ואת הסכנה הגדולה שעלולה לבוא, חלילה, בעקבות כך.
 
בסיוע לוכד בעלי חיים הוחרמו הסוס והחמור למשמרת בחוות הסוסים העירונית. מאוחר יותר, הגיע הבעלים למקום ודרש לקבל בחזרה את הסוס והחמור שהוחרמו. בפיקוח הבהירו לו כי הם מוכנים לתת לו חזרה את הסוס והחמור, אך בתנאי שיחתום על התחייבות כי אינו מכניס אותם לעיר ואף נדרש לשלם את ההוצאות ההעברה שלהם.
 
משסירב, הוא לקח את עגלת הסוס ורץ איתה במורד השביל הסמוך למרכז הרוחני "אהל משה" ונכנס בעוצמה רבה בתחנת האוטובוס שבה ישבו באותה עת שלוש נשים מבוגרות. רק באורח נס לא נפגעו הנשים. תחנת האוטובוס ניזוקה מהתנגשות העגלה. לטענתו, הוא עשה זאת כאות מחאה על התנהגות העירייה והחרמת בעלי החיים שבבעלותו.
 
אחד מפקחי העירייה שנכח באירוע, ניסה לעצור את האיש אך ללא הועיל. הוא הזעיק מיד את משטרת אשקלון שעצרה את האיש לחקירה.
 
לדברי סגן ראש העיר, הרב שמעון כהן, על הציבור לפנות שוב ושוב למוקד 106 העירוני ולהתלונן על תופעות מהסוג הזה. הרב כהן מציין לשבח את עבודתו של שלומי בר-ששת באכיפת החוקים ברחבי העיר וקורא לו לפתור את הבעיה הקשה הזו במהירות האפשרית. גם בר-ששת עצמו קורא לציבור להתלונן במוקד העירוני על תופעות מסוג זה, וטוען, כי במקרה האחרון אירע נס גדול שלא היו נפגעים בנפש.