יום שלישי י"ח בתשרי תשפ"ד 03/10/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

השר לשירותי דת בסיור ממושך בצפון

ביקר ברכסים, בעכו ובמעלות ונועד עם האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א

אבי משה י"ז בחשון תש"ע - 04/11/2009 10:01
השר לשירותי דת הרב יעקב מרגי ביקר בסוף השבוע שעבר בעיר רכסים ונפגש עם ראש המועצה המקומית הרב דן כהן, רבני המקום ונציג ש"ס ר' יצחק סולטן. בביקור במוסדות "אור חדש" יחד עם הרבנים וראש המועצה הדתית, התרשם השר מרגי ממסירותם של המורים לתלמידים ורמת הלימודים הגבוהה.
 
בעיר עכו נועד השר עם ראש העיר שמעון לנקרי. אל השר התלוו חברי מועצת העיר עמי אילוז ועופר כהן וח"כ דוד אזולאי. בפגישה שהתקיימה בלשכת ראש העיר השתתפו בין השאר מנכ"ל העירייה אוהד שגב ונציגי המועצה הדתית בעיר. הפגישה הינה פרי יוזמה של חבר המועצה עמי אילוז הפועל רבות לקידום ענייני הדת בעיר.
 
בפגישה אצל האדמו"ר רבי דוד אבוחצירא שליט"א בנהריה

ראש העיר סקר בהרחבה בפני השר ופמלייתו את התפתחותה של העיר בשנים האחרונות, וביקש ממנו לסייע לעיר בהקמת מקווה טהרה בשכונת גבעת התמרים ובסיוע בהקמה ובהרחבה של בתי כנסת בשכונת הכרם בצפון העיר. בנוסף ביקש ראש העיר מהשר לסייע בהקמת בית הכנסת שבמתחם שכונת אנשי הקבע ובשיפוצם של המקווה שבשכונת וולפסון ובתי העלמין.
 
השר התרשם מהתחדשותה של העיר ואמר, כי יבחן את בקשת העירייה להקמת מקווה חדש בעיר, וכי יפעל לסייע לטובת העיר. בתום הפגישה יצאו השר ופמלייתו לביקור באתרים בעיר בלוויית ראש העיר שמעון לנקרי. את ביקורו בעיר חתם השר בפגישה עם רב העיר, הרב יוסף ישר שליט"א.
 

 עם ראש עיריית עכו  

בעיר מעלות נפגש השר עם נציגי ורבני העיר בנושא כהונת יו"ר המועצה הדתית.
 
בסיום הסיור התקבלו בחום השר מרגי וצוות לשכתו, ראש הלשכה ניסים אלקסלסי ויועצו אלון נוריאל, יחד עם ח"כ אזולאי, במעונו של האדמו"ר רבי דוד אבוחצירה שליט"א בנהריה. הרב השפיע מברכותיו ושיבח את השר מרגי. "אתם עובדים במסירות נפש, הכל לשם שמים בקדושה ובטהרה הולך ומוסיף, שהקב"ה ייתן לכם הצלחה". הרב הוסיף, כי "השר מרגי מקצועי ושוקד על מלאכתו ומגלגלין זכות על ידי זכאי".
 

בלשכת ראש עיריית עכו

בבית העלמין בעכו

בפגישה עם רבני וראשי רכסים