יום שני ב' בטבת תשפ"ב 06/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אחרי 20 שנה: המשתלה תיסגר בשבת

במשך שנים ניסה הרב מיכאל דור ממודיעין-עילית לשכנע את בעל המשתלה לסגור בשבת. כעת הצליח

יוחנן וייסברג כ' באלול תשס"ט - 09/09/2009 12:35
משתלת "נורית" באיזור התעשייה שילת, מוכרת היטב לכל תושבי אזור מודיעין והסביבה, אך תושבי העיר החרדית הסמוכה, מודיעין-עילית - הדירו את רגליהם ממשתלה זו וממשתלות נוספות באזור עקב פעילות בשבתות וחגים.
אך היו מי שלא ויתרו. את בעלי המשתלה הכירו עוד מצעירותם הרב מיכאל דור ורעייתו, ובין המשפחות היו קשרים טובים. במשך כל השנים הם דיברו עם בעלי המשתלה, שכנעו אותם והסבירו את חשיבות שמירת השבת, אך אלה לא השתכנעו. גם כשהוסבר להם שהצלחתם רק תגדל, הם לא האמינו. "אם אנו נסגור, כל המשתלות מסביב יפרחו", טענו.

אך כעת, לאחר כ-20 שנה בה המשתלה חיללה שבת, ולאחר הכרה בחשיבות שמירת השבת והרווח המובטח לשומרים עליה כראוי – מה שלמדו במשך שיחות השכנוע, החליטו סוף סוף לקבל החלטה על סגירת המשתלה בשבתות וחגים.
בנוסף, הם יוצאים בהטבות ומבצעים לתושבי מודיעין-עילית, שמהיום יש להם משתלה כשרה וראויה ללא חשש כד לבצע שם את קניותיהם.