יום חמישי כ"ה באייר תשפ"ב 26/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

התרחבות בקווי התחבורה בדרום

ועדת התחבורה של הקהילות החרדיות בדרום נפגשעו עם צמרת משרד התחבורה

יצחק בוסקילה י"ג באלול תשס"ט - 02/09/2009 09:18
לאחר שלוש שנות פעילות התחבורה הציבורית בקווי מהדרין מהדרום לירושלים ובני-ברק, התכנסו נציגי ועדת התחבורה בדרום לישיבה מיוחדת במשרד התחבורה, תחת הכותרת "ייעול ושיפור קווי המהדרין בדרום".
 
בפגישה נכחו מייסד הקו ונציג הרבנים הרב נחמן כהן, הרב חיים הרוש סגן ומ''מ ראש עיריית נתיבות, הרב נפתלי קובר יועץ ראש עיריית נתיבות, הרב צבי בוקסנבוים מנהל הלשכה לפניות הציבור של ''דגל התורה'', הרב משה הורן, הרב בנימין בן-ישי, הרב יוסף וולפא, נציגי הועדה באופקים וכן ראש עירית אופקים לשעבר, מר אבי אסרף.
 
את הישיבה פתח דרור גנון, סמנכ''ל בכיר במשרד התחבורה, שסקר את כל נושא התחבורה הציבורית בדרום בשלשת השנים האחרונות ואף שיבח את חברי וועדת התחבורה שעושים עבודה מקצועית ומיומנת ומקדישים מזמנם ומרצם לתועלת הציבור כולו.
 
אחריו דיבר הרב שלמה רוזנשטיין שהציג בפני הנוכחים את השיפורים המתוכננים בחודשים הקרובים.
 
הרב בן-ישי העלה את הצורך לחזק את הקשר התחבורתי בין אופקים ונתיבות על-ידי תגבור הקווים הקיימים וכן את הצורך בהוספת זמני נסיעות מאופקים לירושלים ובני-ברק בשעות הלילה המאוחרות.
 
הרב נפלי קובר והרב צבי בוקסנבוים דרשו להוסיף קווים בסופי שבוע מהדרום למודיעין-עילית, בית-שמש, אשדוד ועוד, לטובת מאות משפחות הנוסעות בימי שישי ומוצ''ש וכיום נאלצים לנסוע בשני אוטובוסים משום שאין מענה תחבורתי לערים מרכזיות אלו.
 
יצוין, שללשכה לפניות הציבור של "דגל התורה" הגיעו תלונות נוספות וכן הצעות ייעול ושיפור. מנהל הלשכה הרב צבי בוקסנבוים פועל כבר מס' חודשים מול הרשויות הרלבנטיות למציאת פתרונות וכן לייעול התחבורה. 
 
הדרישות והצעות הייעול נרשמו על-ידי צוות המשרד, ובהוראת דרור גנון, הובטח שיטופלו במהירות וביעילות תוך שיתוף פעולה מלא עם וועדת התחבורה בדרום.
 
את הישיבה סיכם נציג הרבנים, הרב נחמן כהן, שציין בקורת רוח את הסיעתא דשמיא הגדולה שליוותה את הקווים מאז היווסדם ועד עתה, ובפרט בתקופה האחרונה כשהקווים התרחבו באופן ניכר והציבור מקבל שירות טוב וזמין. כן ציין את האוזן הקשובה שיש במשרד התחבורה לנציגי וועדת התחבורה בדרום ושיתוף הפעולה המבורך שהיה עד כה בעז''ה יימשך ויניב תוצאות טובות לטובת ציבור הנוסעים מהדרום כולו.

ועדת התחבורה בדרום עם נציגי משרד התחבורה