שבת כ"ז באייר תשפ"ב 28/05/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

שני שליש מהחופים – נקיים

בדרך לחוף הים, כדאי לבדוק במשרד להגנת הסביבה היכן החוף נקי והיכן מלוכלך

משה שוורץ כ"ג באב תשס"ט - 13/08/2009 07:36
שיפור קל נרשם במצב ניקיונם של החופים הבלתי מוכרזים ברחבי הארץ. מנתוני מדד "חוף נקי" של המשרד לאיכות הסביבה עולה, כי כ-63% מהחופים נמצאו השבוע במצב "נקי" עד "נקי מאוד".
 
החופים שנמצאו מלוכלכים במיוחד השבוע הם חוף אכזיב שבתחום אחריות רשות הטבע והגנים, חוף צוקי ים-בלו ביי שבתחום אחריות מועצה אזורית עמק חפר, הגן הלאומי בפלמחים שבתחום אחריות רשות הטבע והגנים וחוף גן רווה שבתחום אחריות מועצה אזורית גן רווה.
 
במסגרת תוכנית "חוף נקי", יצא המשרד להגנת הסביבה בשבועיים האחרונים, בפעילויות הסברה ואכיפה מוגברות בחופים השונים ברחבי הארץ לאיתור וענישה של נופשים המשאירים את הפסולת האישית שלהם בחוף.
 
פעילות זו נובעת מנתוני מדד "חוף נקי" של הקיץ האחרון, המצביעים על הידרדרות במצב הניקיון בחופים, הבאה לידי ביטוי בכמות אשפה אדירה שמקורה העיקרי הוא בנופשים לא אחראים המשאירים אחריהם זבל בחוף הים.
 
ע"פ נתוני מדד "חוף נקי" העדכניים ביותר, עולה כי חל שיפור קל במצב ניקיונם של החופים הבלתי מוכרזים ברחבי הארץ וכי 63% מהחופים נמצאים במצב "נקי" עד "נקי מאוד", 30% מהחופים נמצאים במצב "בינוני" ו-7% מהחופים נמצאים במצב "מלוכלך" עד "מלוכלך מאוד".
 
על-פי עדויותיהם של מפקחי המשרד להגנת הסביבה, מקורה העיקרי של הפסולת נעוץ בציבור שאינו מגלה אחריות על הפסולת האישית שלו בחוף, ומותיר אחריו פעמים רבות שיירי מזון, בקבוקי פלסטיק, בדלי סיגריות, קליפות גרעינים ועוד.


חוף בר כוכבא- אשקלון.