יום שלישי ב' בתשרי תשפ"ג 27/09/2022
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

החינוך החרדי בבית-שמש: 60% מהתלמידים

היערכות שיא באגף החינוך החרדי בעיריית בית-שמש, לקראת פתיחת שנת הלימודים

אבי משה י"ד באב תשס"ט - 04/08/2009 10:37
 לקראת פתיחת שנה"ל תש"ע עמל אגף חינוך חרדי בעיריית בית-שמש להביא לפתיחת שנה מוצלחת ללא תקלות.

הרב שמואל גרינברג סגן ראש העיר והממונה על החינוך החרדי בעיריית בית שמש עמל כל העת לפתור את המצוקות הקיימות והמחסור הגדול בכיתות, עקב הגידול הרב בתלמידים חדשים ובכיתות נוספות. 

החינוך החרדי בעיר בית שמש עומד על 16.000 תלמידים כ"י, בהם תלמידי העל-יסודי, יסודי וגני ילדים, בעוד שהחינוך הממלכתי והממ"ד עומד בסה"כ על 10.000 תלמידים. מערכת החינוך החרדית בבית שמש מונה כיום 60% מכלל מערכת החינוך ורק לאחרונה עם חילופי השלטון החלו המוסדות לקבל את המגיע להם שנים רבות.

כך למשל החלו מוסדות החינוך לקבל תשלומי חשמל באופן מלא, תשלומי מים באופן מלא, תשלומי בדק בית ושיפוצי קיץ, תשלומי שמירה אף במהלך חודש יולי בהם התקיימו לימודים בתתי"ם. בנוסף, לאחר פתיחת שנה"ל יקבלו תשלומי הצטיידות וריהוט. כמו-כן הוקמה תחנת רישום לגני ילדים ברמת בית שמש להקלה על ההורים והמוסדות.
 
השבוע במסגרת הערכות לשנה"ל הוצבו קראוונים חדשים ומשומשים למוסדות חינוך, אלו יאוכלסו מיידית עם התלמידים שנאלצו עד היום ללמוד בדירות חנייות ומחסנים.
 
בישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול (ב'), הגיש סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג שאילתא לראש העיר וציין את המצוקה הקשה למרות חלוקת המנדי"ם , מוסדות רבים נשארו עדיין ללא מענה ואין באפשרותם לפתוח את שנה"ל.
 
סגן ראש העיר הודה לראש העיר הרב משה אבוטבול ולמנהל לשכתו הרב גולן שליט על המאמצים הרבים להביא לפתרונות את הקשיים בפניהם ניצבת מערכת החינוך לשנה"ל הקרובה.
 1. 2. למה זו ההיערכות שלנו לשנת הלימודים ?
  חרדי מאוכזב 04/08/2009 16:19
  ראיתם באיזה בית ספר חילוני קרוואנים מונפים כהכנה לתחילת שנת הלימודים ? אפילו אצל הערבים אין כאילו דברים. למה עלינו אפשר להעביר מה שרוצים?
  למערכת: בתמונה רואים קרוואן מונף, והכיתוב מספר על הרב אשר שמפעיל רמזורים, תקנו זאת בבקשה.
 2. 1. שמוליק עובד יפה
  מנחם 04/08/2009 11:46
  שמוליק היקר עובד יפה למען המוסדות.
  כל הכבוד. הלואי וכולם בעיריה יהיו כמוהו מוצלחים.