שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

פיקוד העורף בתרגיל מיוחד ב"עזרת אחים"

פיקוד העורף ירתום את ארגוני החסד בבית שמש לפעילות בשעת חירום

אבי משה ז' באב תשס"ט - 28/07/2009 16:44
ביום רביעי שעבר נערך בעיר בית שמש תרגיל, ראשון מסוגו, של פיקוד העורף, בשיתוף העירייה וארגוני החסד הפועלים בעיר.
 
התרגיל, שהחל בשעה 10 בבוקר בבדיקת צופרים ואזעקה עולה ויורדת, דימה נפילת טיל כימי על בית-ספר.
 
התרגיל קיבל את הכינוי "סיוע לאזרח", ומטרתו היתה לבחון את שיתוף הפעולה עם ארגוני החסד והמתנדבים כאחד, במטרה להפעיל את הארגונים, באמצעות פיקוד העורף, בשעת חירום, כדי לתת לאזרח שירות מלא בעת מצוקה.
 
בפיקוד העורף הגיעו למסקנה, כי ארגוני החסד הם היחידים שנמצאים בקשר יומיומי עם כלל הציבור, בוגרים וצעירים, ובשעת חירום יתגבר פיקוד העורף את הארגונים, כדי לספק את כל צרכי האזרחים, ממטרנה וטיטולים לפעוטות ועד סיוע לחולים סיעודיים בביתם.
 
אחד התרגילים נערך במרכז החסד הגדול בבית שמש "עזרת אחים", שם צפו מקרוב מפקדי פיקוד העורף במערך פעילות המתנדבים לטובת האזרח .