יום ראשון כ"ד בכסלו תשפ"ב 28/11/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

עיריית בית שמש תממן אבטחה במוסדות החינוך

משרד החינוך אינו מתקצב את אבטחת המוסדות בחופש הגדול. העירייה תמלא את החסר

אבי משה ח' בתמוז תשס"ט - 30/06/2009 07:11
השומרים ואנשי האבטחה במוסדות החינוך החרדיים בבית שמש ימשיכו בפעילותם גם בחודש הקרוב. בכך נענה ראש עיריית בית-שמש הרב משה אבוטבול, לפנייתו של מחזיק תיק החינוך החרדי וסגן ראש העיר, הרב שמואל גרינברג.
 
במוסדות החינוך בבית שמש כמו בכל ערי ישראל ישנה מערכת שמירה בכל מוסדות החינוך, אך עלויות השמירה ממומנות ע"י משרד החינוך רק בתקופת הלימודים הרישמית של משרד החינוך, ולכך ב-30/6 מסתיימת העסקתם של השומרים ואין עליהם מימון.
 
מנהלי מוסדות חינוך חרדיים בבית שמש ובמיוחד תלמודי תורה בהם נמשכת המסגרת הלימודים עד לפחות תשעה באב, פנו לראש העיר הרב משה אבוטבול ולסגנו הרב שמואל גרינברג, ותינו את מצוקת המוסדות, מאחר והם עומדים מול פרדוקס: מצד אחד לא מעבירים להם מימון לשמירה עבור חודש זה, ומצד שני משרד החינוך לא מאשר לימודים ללא שמירה ואבטחה מתאימה.
 
מנהלי המוסדות ציינו, כי בשנים עברו הם חויבו לשלם את כל עלויות השמירה בכוחות עצמם, בלי כל השתתפות מצד משרד החינוך או הנהגת העירייה הקודמת.
 
בעקבות הפניות החליט ראש העיר, בשיתוף הממונים על אגפי החינוך החרדיים, סגן ראש העיר הרב שמואל גרינברג הממונה על החינוך החרדי, וחבר העירייה הרב ראובן כהן הממונה על החינוך התורני, לרכז רשימה של כל המוסדות הממשיכים במסגרת לימודית, כדי שאלו יוכלו לקבל מימון של 50% בעלויות האבטחה של מוסדות החינוך החרדיים בתקופת החופש של משרד החינוך.
 
ראש העיר הרב משה אבוטבול אמר שבטיחותם וביטחונם של ילדי המוסדות החרדיים הממשיכים במסגרת לימודית חשובה ביותר לעיריית בית שמש, ולכך העירייה רואה לעצמה כזכות להוביל פרויקט חשוב זה.
 
בתוך כך נמסר מעיריית בית-שמש, כי העירייה תעניק השנה לראשונה למוסדות החינוך החרדיים השתתפות בהצטיידות לקראת שת הלימודים החדשה, והתקציב יוענק לפי מספר התלמידים הלומדים בכל מוסד ומוסד.