יום ראשון ז' בשבט תשפ"ג 29/01/2023
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

פרוייקט "עיר בטוחה" באשדוד

העיר תרושת במערך מצלמות כדי להגביר את תחושת הביטחון

יצחק בוסקילה ז' בתמוז תשס"ט - 29/06/2009 13:27
"עיר בטוחה הוא המודל המועדף להגברת תחושת הביטחון בכל חלקי היממה". כך אומר ראש עירית אשדוד, ד"ר יחיאל לסרי, שהציג את תכנית 'עיר בטוחה'.
 
מודל "עיר בטוחה" מציג מערך פעילות שלם הכולל שותפויות של גורמי שיטור ואכיפה, הצטיידות בכלים ובטכנולוגיות ובהכשרת כח אדם לפעילות מאומצת ומתואמת בנושאי ביטחון אזרחי.
 
המיזם מתמקד בעיקר ברישות העיר במצלמות חכמות אשר ידווחו בזמן אמת על מעשים לא חוקיים או חשש להתלקחות פעולות העלולות להיגרר למצב של פגיעה בסדר הציבורי. המצלמות יהיו מעתה מציאות קבועה בחיי התושבים, בדיוק כמו שהיא מתקיימת בערים גדולות בעולם, המבקשות לשמור על ביטחון התושבים ועל הרכוש הציבורי.
 
קצין הביטחון של עיריית אשדוד, אריה איטח, שמקדם נושא זה, מציין, כי כל המצלמות מחוברות למוקד אחד של העירייה משם אפשר יהיה להודיע מיידית לניידת הסיור ולמשטרה על אירוע אסור המתרחש במקום כלשהו בעיר.
 
בתערוכה שתתקיים בשבוע הבא בתל-אביב יוצג המודל האשדודי לשימוש אפקטיבי במערך המצלמות, דיווח למוקדי המעקב והפעלת ניידות הסיור והמשטרה. המודל פועל כבר כפיילוט באשדוד ובעקבותיו מתכוונת העירייה להכפיל ולשלש את כמות המצלמות בעיר.