יום חמישי כ"ח בכסלו תשפ"ב 02/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

ירושלים, טבריה, צפת וחברון – בבית-שמש

העירייה העניקה שמות לרחובות חדשים, כשמות ערי הקודש. וגם: רחובות ע"ש הצדיק משטפנשט וע"ש הרב מנחם בצרי

אבי משה כ"ה בסיון תשס"ט - 17/06/2009 17:09
ועדת השמות העירונית בבית-שמש, החליטה על מתן שמות לשורה של רחובות, ככרות ומקומות ציבוריים בעיר. שמות הרחובות יהיו כשמות ערי הקודש בארץ ישראל.
 
שכונת עין-גדי נבנתה לפני שנים רבות, במנותק מרמת בית-שמש א', אך בסמוך לה. בשנים האחרונות התרחשה תנופת בניה נרחבת בשכונה קטנה זו, ומאות יחידות דיור נבנו במקום, המאוכלס בציבור חרדי ודתי.
 
בדיוני ועדת השמות העירונית, בראשה עומד ראש העיר הרב משה אבוטבול, הוחלט להעניק לרחובות השכונה שמות חדשים, כשמות ערי הקודש בארץ ישראל, ובהם: ירושלים, טבריה, צפת, יבנה, חברון, קרית ארבע ובאר-שבע.
 
ההחלטה התקבלה פה אחד ע"י כל חברי ועדת השמות העירונית, וכן אושררה ע"י מליאת מועצת עיריית בית שמש.
 
בנוסף, במסגרת דיוני ועדת השמות העירונית אף אושר קריאת שם רחוב על שם הצדיק הנודע האדמו"ר משטפנשט זצ"ל הקבור בבית העלמין "נחלת-יצחק" בגבעתיים, שקברו משמש מוקד עליה לרגל לרבבות מתפללים.
 
ועדת השמות העירונית אישרה גם את הנצחת זכרו של איש החינוך הרב מנחם בצרי זצ"ל, מייסד מוסדות "סוכת דוד", שהיה נחשון מקימי מוסדות החינוך לבני עדות המזרח בדור האחרון, שאף הקים בערוב ימיו תלמוד תורה בבית שמש. לזכרו יקרא הכיכר בצומת הרב הרצוג – לוי אשכול בשם "ככר הרב מנחם בצרי".