שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש
 • טורקיה על המשט: תקרית בין ידידות

  דיפלומטים טורקיים שהגיעו לוושינגטון הסבירו, כי טורקיה תמשיך לנהל יחסים דיפלומטים קרובים עם ישראל, וכי היא רואה את תקרית המשט כ"תקרית בין ידידות". ההבהרה מגיעה על רקע אזהרתו של אובמה לארדואן

  להמשך...

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

הצטרף לרשימת תפוצה

נא הכנס מייל תקני
הרשם
הצטרפותכם לרשימת התפוצה – לכבוד היא לנו, בקרוב יחד עם השקתה של מערכת העדכונים והמידע תעודכנו יחד עם עשרות אלפי המצטרפים שנרשמו כבר.
בברכה מערכת 'עולם התורה'

מקומון

אושר מיליון שקל להצבת מנ"דים בבית שמש

ראש העיר: לא ניתן להמתין להחלטות משרד החינוך זמן קצר לפני פתיחת שנת הלימודים

אבי משה י"ט בסיון תשס"ט - 11/06/2009 14:12
מועצת העיר בית-שמש אישרה אתמול (ד') פה אחד, להקצות סכום של מיליון ש"ח כדי להקים באופן דחוף עשרות כיתות לימוד נוספות לתלמידי העיר שעדיין אין להם קורת גג, לקראת שנת הלימודים החדשה שבפתח.
 
בשבועות האחרונים הגיש סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך החרדי, הרב שמואל גרינברג, בקשה מראש העיר להקצות סכום של מיליון שקל עבור הקמת המבנים הניידים. ואכן, ראש העיר, הרב משה אבוטבול, אישר את הבקשה, ועדת הכספים דנה ואישרה אף היא את הבקשה, ואמש אושר התקציב במליאת מועצת העיר.
 
ראש העיר הרב משה אבוטבול שהעלה את ההצעה, אמר לחברי העירייה כי המצב כיום הוא שמשרד החינוך מתקצב בניית כיתות או רכישת מנ"דים לכיתות לימוד רק אחרי שמוצגת לפניו מצבת התלמידים המלאה שאין להם כיתות לימוד תקניות. "כדי שנוכל להגיש את הרשימה המלאה למשרד החינוך אנו צריכים להמתין לפתיחת שנת הלימודים. אך אם נמתין לזמן זה, נגיע למצב שנפתח את שנת הלימודים עם עשרות כיתות חסרות, וזהו מצב שאיננו יכולים להסכים עמו", אמר.
 
לפיכך, הציע ראש העיר כי העירייה תקצה מיליון ש"ח לרכישת מנד"ים חדשים, ואלו יוקצו למוסדות החינוך שלהם מחסור מוכח בכיתות. "המטרה שלנו היא אחת: שכל המוסדות שזכאים לקבל כיתות, יהיו להם את הכיתות כבר בפתיחת שנת הלימודים החדשה, והתלמידים לא יצטרכו להמתין עם הכיתות עד אמצע השנה, ובכך זמן יקר ילך לטמיון", אמר אבוטבול.
 
הצעתו של ראש העיר אושרה ע"י חברי מועצת העיר, לא לפני שראש העיר משה אבוטבול הודה לכל הממונים על מחלקות החינוך השונות בעירייה שפועלים ביד אחת כדי לבוא לרווחת התלמידים, ובמקביל דואגים למפות את צורכי התלמידים בעיר, ובכך להציג בפני משרד החינוך רשימה עדכנית של תלמידים וצרכיהם.