שבת כ"ב באדר א תשפ"ד 02/03/2024
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

כלכלה

מסתמן: רפורמה בענף הסלולאר

שר התקשורת משה כחלון, פנה היום לחברות הסלולאריות והציג את כוונתו להפחית במהלך אחד את דמי הקישוריות הסלולארית, מ-25 אגורות ל-4.14 אגורות, ועד שנת 2014 ל-2.57 אגורות - הפחתה של 84% באופן מיידי

ראובן שטיין, כ' באייר תש"ע - 04/05/2010 16:00
שר התקשורת משה כחלון, פנה היום (ג') לחברות הסלולאריות בבקשה להתייחס תוך 30 יום, לכוונתו להפחית במהלך אחד את דמי הקישוריות הסלולארית,  מ-25 אגורות (בתוספת מע"מ) ל-4.14 אגורות (בתוספת מע"מ), ועד שנת 2014 ל-2.57 אגורות (בתוספת מע"מ) - הפחתה של 84% באופן מיידי.

לדברי השר, "ההפחתה המומלצת בדמי הקישוריות הסלולארית צפויה לחסוך לצרכנים מעל מיליארד שקלים מידי שנה, להפחית באופן ניכר את מחיר השיחה מטלפון נייח לסלולארי, ולאפשר כניסת מתחרים חדשים לתחום הסלולאר".

משרד התקשורת פנה בעבר הלא-רחוק לחברה הבינלאומית 'נרה', לבחינה של מודל התמחור והעלויות של מרכיבי רשת הסלולר. החברה התבקשה לבחון מחדש את נושא עלות הקישוריות, שהם התעריף שחברת תקשורת גובה מהצרכן בכל פעם שהיא מעבירה לאחד ממנוייה שיחה המגיעה מרשת אחרת.

שר התקשורת משה כחלון, קיבל לידיו את הדו"ח של חברת הייעוץ נרה, כמו גם את חוות דעתו הכלכלית של סמנכ"ל בכיר כלכלה ותקציב במשרד, ד"ר אסף כהן.

על פי ההמלצות, יש להפחית את תעריפי הקישוריות שגובות החברות הסלולאריות במהלך אחד, מהתעריף הנוכחי של כ-25 אגורות (לפני מע"מ) לדקה, לתעריף של כ-4.14 אגורות לערך (לפני מע"מ); ועד שנת 2014 ל-2.57 אגורות (בתוספת מע"מ), הפחתה של 84% באופן מיידי.

גם בהודעות טקסט יחול ככל הנראה שינוי, מתעריף של כ- 2.8 אג' למסרון, לתעריף של כ-0.19 אגורות לערך, ועד שנת 2014 ל-0.13 אגורות, הפחתה של 94% באופן מיידי.

לדוגמא: מנוי המתקשר מטלפון נייח של 'בזק' לטלפון נייד, משלם לחברת בזק כיום, בעד כל דקת שיחה, כ-35 אגורות (כולל מע"מ), שכולל כ-29 אגורות (כולל מע"מ) אשר חברת בזק מעבירה למפעיל הסלולארי בעד קישור-גומלין.

לפי המלצות נרה, הפחתת תעריף קישור הגומלין תביא לכך שאותו מנוי ישלם עבור כל דקה של שיחה זהה – כ-11   אגורות (כולל מע"מ), תשלום אשר יכלול כ-4.8 אגורות אשר חברת בזק תעביר למפעיל הסלולארי בעד קישור-גומלין. הפחתה של 24 אגורות  בשיחה מטלפון נייח לטלפון נייד.

השר כחלון פנה היום (ג') לארבע חברות הסלולר במכתב, בו ציין כי הוא שוקל לאמץ את המלצות חברת 'נרה' והצוות המקצועי במשרדו.

פנייה זו של השר נעשית במסגרת הליך שימוע שעניינו תיקון התקנות המסדירות את התשלומים בעד קישור-גומלין. חברות הסלולר תתבקשנה להגיב על השינויים המוצעים בתקנות בתוך 30 יום.

הפחתת תעריף קישור-גומלין לרשת סלולארית על פי המלצותיה של 'נרה', תביא לצמצום מיידי של 800 מליון שקלים לשנה, בקירוב, בהוצאות משקי הבית והעסקים, הנובעות משיחות שיבוצעו מרשתות נייחות לרשתות סלולאר.

בנוסף, הפחתת תעריף קישור-גומלין עשויה להביא להצעות אטרקטיביות ללקוחות של מפעילים נייחים, בהן התעריף להתקשרות לכל היעדים, נייחים וניידים כאחד, יהיה זהה.

כמו כן, לאור ההסדרה של שר התקשורת משה כחלון, בנושא מבנה התעריפים בהתקשרות מטלפון סלולארי לחו"ל, הפחתת תעריף קישור-גומלין לרשת סלולארית תביא להוזלה משמעותית ללקוח המתקשר לחו"ל מטלפון סלולארי.

"הפחתת תעריף קישור גומלין הינה בעלת משמעות רבה לכלל הציבור, בשני היבטים", אמר השר כחלון והסביר: "הראשון – כל אדם שמשלם חשבון בעד טלפון נייח ירגיש בהפחתת התעריף באופן מיידי בכיסו.

"השני – אנו מקלים את כניסתם של מפעילי סלולאר חדשים לשוק, וירטואליים ובעלי תשתית, אשר ימריצו את התחרות, ויגרמו גם לחברות הסלולאריות הקיימות לשנס מותניים ולחזר אחר הלקוחות באמצעות מבצעים אטרקטיביים וחבילות נוחות, במחיר השווה לכל נפש.

"בסופו של דבר, צעד זה יביא לכך שכל צרכן תקשורת סלולארית ייהנה משירותים איכותיים במחירים נוחים יותר", סיים השר.