יום רביעי ט"ז בתמוז תש"פ 08/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בג"ץ: לא רצוי שמשרד הבריאות יהיה ללא שר

הפרקליטות: אין כל מניעה שסגן שר ינהל את משרד הבריאות. זוהי שאלה פוליטית, לא משפטית. כך היה נהוג בעבר, וכך גם נכון לעשות היום. השופטים טרם קיבלו החלטה בעתירה

דוד כץ כ"ח בניסן תשס"ט - 22/04/2009 12:25
בג"ץ דן הבוקר (ד') בעתירת ההסתדרות הרפואית, הדורשת למנות שר בריאות במשרה מלאה. השופטים התבטאו כי אמנם אין זה רצוי שלמשרד הבריאות לא יהיה שר, עם זאת נותרת שאלה אחרת פתוחה: האם בית המשפט יכול להתערב בהחלטת ראש הממשלה למנות סגן שר כממונה על המשרד.
 
פרקליטות המדינה הגישה אתמול את תשובתה לבג"ץ, בה נאמר כי מדובר בשאלה פוליטית ולא בעניין מהותי, שכן סגן השר הרב יעקב ליצמן, אמור למלא את כל הפונקציות של שר במשרה מלאה, גם בהעדר שר מעליו.
 
הבוקר, במהלך הדיון בבג"ץ בנושא, טענה עו"ד אורנה לין, נציגי הסתדרות הרופאים, כי אין מדובר בעתירה פוליטית, שכן אין זה משנה מי ימונה לשר במשרה מלאה במשרד. לטענת ההסתדרות הרפואית, סגן שר אינו יכול להצביע בישיבות ממשלה, וכי בנימין נתניהו כראש ממשלה אינו יכול לעסוק בניהול השוטף של המשרד המורכב.
 
הפרקליטות טענה לעומת זאת, כי גם בעבר היה נהוג שסגן שר ללא שר מעליו מנהל את המשרד בצורה המיטבית, ללא כל בעיה, וכך גם ניתן לנהוג היום.
 
השופטים דורית בייניש, אליקים רובינשטיין וחנן מלצר התבטאו במהלך הדיון כי ברור שמצב זה אינו רצוי, אך לא ברור האם יש לבית המשפט אפשרות להתערב בנושא.
 
ההחלטה תתקבל בהמשך.