יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

בג"ץ יקבע היום - האם האמהות ישארו בבית

בית המשפט העליון ידון הבוקר (א') האם לשחרר או לכלוא את 22 האמהות של ילדות עמנואל שעד עתה לא נכלאו בהוראת בג"ץ ביום ו'. אמש נערכה סעודת 'מלווה מלכה' המונית מול חומות בית הכלא 'מעשיהו'. המשטרה: ערוכים ליישם כל פסק דין שיינתן בבית המשפט

יוסי בלוך, ח' בתמוז תש"ע - 20/06/2010 09:27
יישארו בבית או יישלחו למאסר? בית המשפט העליון ידון הבוקר מחדש בעניין מאסר האמהות של ילדות עמנואל. הפרקליטות ומשרד החינוך יציגו עמדה משותפת הקובעת כי אין לאסור את האמהות.

בעמדה שניסחו משרד המשפטים ומשרד החינוך נאמר, כי יש לראות בעניין גם "טובת הילדות", דבר המחייב לשחרר את אימותיהן ממאסר. הדיון בבג"ץ ייערך ככל הנראה תחת אותו הרכב שהשית את המאסר, בראשות השופט, אדמונד לוי.

אמש, התאספו מאות רבות של חרדים בשערי בית הכלא 'מעשיהו' לאירוע 'מלווה מלכה' המוני מול חומות בית הכלא, המאכלסות את עשרות 'אסירי הבג"ץ'. באירוע הושמעו נאומים רבים ומוסיקה חסידית רבת עוצמה שנשמעה לתוך בית הכלא.

במתחם שערי בית הכלא הוקמו מספר אוהלים, בהם תוקם ככל הנראה לשכתו של כ"ק האדמו"ר מסלונים, שם יקבל קהל מדי יום עד לשחרור אחרון חסידיו מהכלא. בנוסף, בכוונת אנשי סלונים להעביר למקום כולל אברכים של אברכי החסידות. אמש (מוצ"ש) הצהיר סגן שר החינוך, ר' מאיר פרוש, כי יעביר את לשכתו לאחד מהאוהלים עד שישוחררו האסירים.

המשטרה מצידה מצהירה כי תיישם כל פסק דין שיינתן בבג"ץ. גורמים במשטרה הוסיפו כי במקרה שבג"ץ לא יפטור את האמהות ממאסר, המשטרה ערוכה ליישם את פקודת המאסר נגד האמהות – מיידית.