יום שני י"ב בחשון תשפ"ב 18/10/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

ישראל מקלה את הסגר על הרצועה

הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס היום לדיון בסוגיית המצור על עזה. בסיום הדיון הוחלט להקל את המצור ולאפשר הכנסת סחורות לעזה ללא הגבלה, למעט מוצרים שיופיעו ב"רשימה שחורה". נתניהו קורא לקהילה הבינלאומית לסייע בשחרור שליט

יוסי בלוך, ה' בתמוז תש"ע - 17/06/2010 18:44
נתניהו ממשיך להתקפל. הקבינט המדיני ביטחוני אישר בישיבתו היום (ה') את הקלת המצור מעל עזה. מעתה תותר הכנסת סחורות אזרחיות וחומרי בניין לרצועה ללא כל הגבלה, למעט מוצרים שיופיעו ב"רשימה שחורה" שכניסתם לרצועה אסורה. ההחלטה הגיעה לאחר יומיים של דיונים בקבינט על אפשרות להקלה במצור.

עד עתה אסרה ישראל הכנסתם של מוצרים אזרחיים למעט "רשימה לבנה", שרק המוצרים שהופיעו בה היו מותרים בכניסה לרצועה, עתה כאמור שונתה המדיניות ומעתה תהיה "רשימה שחורה".

בסיום הישיבה אמר ראש הממשלה, כי ישראל תמשיך לשמור על הסדרי הביטחון הקיימים כדי למנוע הכנסת כלי נשק ואמצעי לחימה לשטח הרצועה. נתניהו הוסיף, כי בימים הקרובים הקבינט יתכנס כדי לדון בצעדים למימוש המדיניות החדשה. נתניהו עדכן את השרים כי במקביל מפעילה ישראל לחץ על הקהילה הבינלאומית כדי לסייע בשחרורו של החייל החטוף, גלעד שליט.

לאחר חטיפת שליט הודיעה ישראל כי הקלה במצור תבוא רק לאחר שחרורו של שליט, דבר שנוגד את החלטת הקבינט היום. על רקע זה הבהיר נתניהו לשליח הרביעייה הבינלאומית, טוני בלייר, כי על הקהילה הבינלאומית לגמול לישראל על מעשיה ולהצטרף מיידית למאמצי השחרור.

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס להחלטה שהתקבלה בדיון בקבינט ואמר, כי "הכוונה היא להביא לכך שיותר מוצרים יוכלו להיכנס, אבל תמיד לאחר בדיקה ישראלית שתוודא שאין שם לא נשק, לא אמצעי לחימה ולא חומרים שיכולים לסייע ללחימה. נתנו את דעתנו לעניין הבטון והברזל ואנחנו בוחנים את האפשרות לאפשר לפרויקטים שנעשים בפיקוח של גופים בינלאומיים כמו הקוורטט, האו"ם או ארגונים בינלאומיים רציניים אחרים, פרויקטים שלהם יוכלו לקבל את מנות המלט, הברזל או חומרי הבניין שדרושים להם".

ברק שב גם כן והצהיר כי ישראל לא תסיר את המצור הימי מעל רצועת עזה, זאת כדי למנוע את התעצמות החמאס ברקטות ובטילים.