יום רביעי ט"ז בתמוז תש"פ 08/07/2020
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

נס בתל ציון: ילדה נפלה מקומה רביעית וניצלה

ב"איחוד הצלה" מתריעים מפני דלתות נפתחות במסתורי הכביסה. הפעם זה נגמר בשברים בלבד

אבי משה י"ז בסיון תשס"ט - 09/06/2009 13:37
מתנדבי "איחוד הצלה בנימין" בתל-ציון הוזנקו לטפל בילדה שנפלה מביתה בקומה הרבעית לחצר שבקומה הראשונה. בנס, הילדה לא נפגעה באורח קשה, והיא פונתה בהכרה, עם שברים ברגליה, לבית החולים.

תוך כחצי דקה הגיעו מתנדבי מד"א איחוד הצלה בנימין למקום והתחילו בטיפול המקצועי בילדה, לשמחתם נדהמו לגלות את הילדה בהכרה, בוכייה עם מספר שברים ופגיעות בגפיים. הילדה פונתה לביה"ח להמשך טיפול.

מתנדב "איחוד הצלה", בנימין אהרן מספר: "מיד עם קבלת הקריאה קפצתי למקום, תוך פחות מדקה הייתי בבניין. קיבלתי הכוונה מהשכנים איך להגיע לחצר האחורית. במקום כבר היה מתנדב 'איחוד הצלה' שהתחיל בטיפול. ב"ה, הילדה הייתה בהכרה ובכתה מהרגע הראשון. טיפלנו בילדה יחד עם המתנדבים האחרים".

בדיקה ראשונית גילתה, כי הילדה פתחה את הסורג במרפסת האמבטיה, שעשוי לפתיחה על-מנת לתלות כביסה. היא איבדה שליטה ונפלה לתוך מסתור הכביסה, כתוצאה מהנפילה נשברה תחתית המסתור והיא נפלה היישר למסתורי השכנים בקומה התחתונה יותר, עד לקומה הראשונה. "אין ספק שהעצירות הקטנות בדרך, במסתרי הכביסה של השכנים הצילו את חייה", אמרו המתנדבים.

ב"איחוד הצלה" מציינים, כי אין זו הפעם הראשונה שמתנדבי הארגון נתקלים באירועים של נפילות ממרפסות הכביסה, משום שהחלון הפונה לכיוון המסתור הוא היחיד בבתים שיש בו שער נפתח כלפי חוץ. "אנחנו מבקשים להתריע בפני ההורים: אל תשכחו לנעול את השערים לאחר תליית הכביסה", אומר אליעזר היימן, יו"ר "איחוד הצלה" באיזור בנימין.

ב"איחוד הצלה" בודקים את האפשרות לחייב את איגוד הקבלנים בבניית רצפה קשיחה במסתורי הכביסה, דבר שהיה יכול להציל את הילדה מפגיעות קשות, ובעשרות מקרים היה יכול להציל חיים של ממש.
 1. 1. נס מהשמים
  המגיב מאלעד 09/06/2009 19:39
  פשוט נס, כהרף עין היתה הידיעה יכולה להיות בכותרת שחורה עם הפתיח 'טרגדיה'