שבת ל' בכסלו תשפ"ב 04/12/2021
חפש

בראי היום

 • חג הסוכות

  Nati Shohat

  חג הסוכות משופע במצוות רבות, מצוות סוכה מצוות ארבעת המינים ומצוות שמחת החג, מצוות חג זה חביבות ביותר על עם ישראל שמזיל מאונו והונו לקיים את מצוות החג בהידור.

  למאמר המלא...

מקומון

 • מי מתנכל למשרד התברואה?

  שמואל בן ישי - חדשות 24

  גורמים עוינים הציתו אש זדונית שכילתה את משרד אגף התברואה בעיריית ירושלים. המשטרה בודקת את הקשר בין המקרה למקרי האלימות האחרים שנראו בימים האחרונים בירושלים

  לכתבה המלאה...

נסיונות

 • וויתרתם? תקבלו

  לכתבה המלאה...

מקום ואתר

 • הכל אודות ים המוות

  Yechiel

  בימים האחרונים מנפץ מד"א את התובנה, לפיה אי אפשר לטבוע בים המלח, בגלל הציפה שבו. מסתבר שהסיבות לטביעה בו הן אחרות לגמרי, ורק השנה מת בו אדם אחד. יחיאל בראון מספר הכל אודות הקבר הכי נמוך בעולם. מרתק

  לכתבה המלאה...

חדשות

זיוף הדרכונים בדובאי: אוסטרליה גירשה דפלומט ישראלי

משרד החוץ האוסטרלי הורה על גירושו מן המדינה של דיפלומט ישראלי בשל פרשת זיוף הדרכונים בדובאי לצורך מבצע חיסולו של בכיר חמאס אל מבחוב. משרד החוץ האוסטרלי: "ישראל לא פעלה באופן חברתי", משרד החוץ הישראלי: "צעד בלתי צפוי"

איתן פריד, י"א בסיון תש"ע - 24/05/2010 09:04

משרד החוץ האוסטרלי הורה הבוקר (ב') על גירושו של דפלומט ישראלי משטחי המדינה, לאור מסקנות חקירת המדינות של פרשת זיוף הדרכונים במסגרת מבצע חיסולו של בכיר החמאס בדובאי, מחמוד-אל-מבחוח. שר החוץ האוסטרלי, סטיבן סמית, אמר, כי הגירוש נעשה לאור ממצאי החקירה, שמובילים את האחריות לזיופים אל כוחות הבטחון הישראליים, זאת לאחר שלאחרונה גורש מבריטניה נספח המוסד על רקע זהה.

במסגרת מבצע החיסול זוייפו דרכונים אירופאיים וזהויות 'נגנבו'. למרות מסקנות אירופה ודובאי במהלך החקירות האינטנסיביות לגילוי העומדים מאחורי הפרשה, בדבר קשר מובהק של ישראל למעשים, אין נטילת אחריות ישראלית להאשמות.

במשרד החוץ הגיבו הבוקר לצעד הגירוש, ואמרו כי "אנחנו מצרים על הצעד אשר אינו עולה בקנה אחד עם טיב היחסים בין שתי המדינות". אוסטרליה אמרה לפני מספר חודשים כי פעולת הזיוף הינה פעולה 'בלתי חברתית'.